“გმირობის ნაყოფის” კამპანიამ ასევე მნიშვნელოვან წარმატებას მიაღწია 30 სექტემბერსა და 1 ოქტომბერს ყაზახეთის ქალაქ ალმათიში გამართულ პრესტიჟულ ფესტივალზე - Jolbors Festival 2023, სადაც ოქროსა და ვერცხლის მფლობელი გახდა შემდეგ კატეგორიებში:
ოქრო - Marketing - Brand Launch / Re-launch
ვერცხლი - PR  - ESG projects
აღსანიშნავია, რომ ფესტივალში მონაწილეობას იღებდნენ სარეკლამო ინდუსტრიის წარმომადგენლები ევროპიდან, ცენტრალური აზიიდან და აღმოსავლეთ აზიიდან.
2022 წელს, USAID-ის, Zinc Network-ისა და ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) ერთიანი ძალისხმევით, შიდა ქართლში საოკუპაციო ხაზთან მცხოვრებმა ფერმერებმა “გმირობის ნაყოფის” ბრენდის ქვეშ საკუთარი სასოფლო-სამეურნეო პროდუქტები „კარფურის“ (თბილისი მოლი, East Point-ი), „ზღაპარისა“ (30-მდე ფილიალში) და „სმარტის" (გორი, კახეთი, გუდაური) მაღაზიათა ქსელებში განათავსეს.
კამპანიის მიზანი იყო, ქართველ მომხმარებლებს დახმარებოდა შიდა ქართლში, საოკუპაციო ხაზთან მოყვანილი პროდუქციის იდენტიფიცირებასა და შეძენაში.
“გმირობის ნაყოფი” კრეატიულ სააგენტო ,,Leavingstone“-თან ერთობლივი მუშაობითა და Zinc Network-ის მხარდაჭერით მომზადდა.
პროექტის განხორციელება შესაძლებელი გახდა, USAID-ისა და ამერიკელი ხალხის ფინანსური დახმარებით, პროექტის - სოლიდარობის ბრენდინგი: შიდა ქართლის რეგიონში, ოკუპირებული ტერიტორიების ახლოს მცხოვრები მეწარმეების ხელშეწყობა - ფარგლებში.