სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის ოფიციალური ვებ-გვერდის ხელახალი შეფასება
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულმა სამსახურმა გაითვალისწინა IDFI-ის მიერ 2011 წლის 26 დეკემბერს მიწოდებული რეკომენდაციების ნაწილი და შინაარსობრივად განაახლა საკუთარი ვებ-გვერდი.
IDFI-ის პარამეტრების მიხედვით ვებ-გვერდის ინფორმაციული გამჭვირვალობის ხარისხი, პირველად შეფასებასთან შედარებით, გაუმჯობესებულია 9.23 %-ით. ცვლილებების შედეგად, საქართველოს 85 საჯარო დაწესებულებას შორის, სტატისტიკის სამსახურის ოფიციალურმა ვებ -გვერდმა  ინფორმაციული გამჭვირვალობის პარამეტრებით მიმდინარე რეიტინგში მეორე ადგილი დაიკავა.
მიუხედავად იმისა, რომ რეკომენდაციების უმეტესი ნაწილი ჯერ კიდევ არ არის გათვალისწინებული, თავად ის ფაქტი, რომ სამსახურმა ასე ოპერატიულად და მოკლე დროში მოახდინა საკუთარი ვებ-გვერდის ინფორმაციული განახლება, გვიტოვებს იმედს მომავალი თანამშრომლობისა და ყველასთვის ესოდენ მნიშვნელოვანი ელექტრონული რესურსის შემდგომი გაუმჯობესებისა.
IDFI-ს შეფასებითი პარამეტრების მიხედვით საჯარო სამართლის იურიდიული პირის - საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის ოფიციალური ვებ-გვერდის
ინფორმაციული გამჭვირვალობის ხარისხმა შეადგინა: 27.79% (მე-2 ადგილი მიმდინარე რეიტინგში)
ტექნიკური გამართულობისა და ელ. ხელმისაწვდომობის ხარისხმა შეადგინა: 40.41(42-ე ადგილი მიმდინარე რეიტინგში)

Renewed Monitoring of web-page of Legal Entity of Public Law – National Statistics Office of Georgia
Legal Entity of Public Law - National Statistics Office of Georgia regarded some part of the corresponding recommendations provided by IDFI on Decemebr 26, 2011 and renewed information content of it’s own official web-page (www.geostat.ge).
According to assessment parameters Information transparency ratingis improved with 9.23 % comparatively to the first assessment. As the result of mentioned changes, official web-page of the Legal Entity of Public Law - National Statistics Office of Georgia according to the information transparency ranked second between 85 public authorities in the current rating of monitoring of informacion (internet) resources of public authorities.
Although, the main part of the corresponding recommendations is not regarded at that moment, the fact itself that National Statistics Office has renewed information part of the web page in a such short time, we hope for the future collaboration and for the improvement of the important electronic resources.
According to assessment parameters Legal Entity of Public Law - National Statistics Office of Georgia web-page amounted: