აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის საარქივო სამმართველოს ვებ-გვერდის მონიტორინგი
2012 წლის 09 თებერვალს პროექტის - "საქართველოს საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგი" ფარგლებში IDFI-ს ექსპერტთა ჯგუფმა განახორციელა  აჭრის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის საქვეუწყებო დაწესებულების - საარქივო სამმართველოს ოფიციალური ვებ-გვერდის (www.archives-achara.gov.ge) ინფორმაციული გამჭვირვალობისა და ელექტრონული მმართველობის (ინფორმაციის ელ-ხელმისაწვდომობის და ტექნიკური გამართულობის) ხარისხის მონიტორინგი.
IDFI-ს შეფასებითი პარამეტრების მიხედვით აჭარის საარქივო სამმართველოს ოფიციალური ვებ-გვერდის
ინფორმაციული გამჭვირვალობის ხარისხმა შეადგინა: 13.93%
ტექნიკური გამართულობისა და ელ. ხელმისაწვდომობის ხარისხმა შეადგინა: 32.73%
ვებ-გვერდის ჯამური რეიტინგი: 23.33%
http://www.idfi.ge/uploadedFiles/images/smal_pdf.png აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის საარქივო სამმართველოს ვებ-გვერდის მონიტორინგი 2012

On february 09, 2012 IDFI expert team has conducted information transparency and e-Governance (e-Accessibility and technical operability) monitoring of official webpage of the Sub-department of the Government of the Autonomous Republic of Adjara - Archives Administration (www.archives-achara.gov.ge) within the framework of the project “Monitoring of Information (Internet) Resources of Public Authorities of Georgia“.
According to assessment parameters Adjara’s AR Government-Archives Administration web-page amounted:
Information transparency rating: 13.93%
E- accessibility and technical operability rating: 32.73%
Total rating of web-page: 23.33%
Monitoring web-page of the Archives Adminidtration of the Government of Autonomous Republic of Ajara 2012