ეროვნული საინვესტიციო სააგენტოს ოფიციალური ვებ-გვერდის ვებ-გვერდის მონიტორინგი
2012 წლის 08 იანვარს პროექტ - "საქართველოს საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგის" ფარგლებში IDFI - სექსპერტთა ჯგუფის მიერ დაგეგმილი იყო საჯარო სამართლის იურიდიული პირი - საქართველოს ეროვნული საინვესტიციო სააგენტოს ოფიციალური ვებ-გვერდის ინფორმაციული გამჭვირვალობის მონიტორინგის განხორციელება. აღმოჩნდა, რომ ხსენებული ვებ-გვერდის ინფორმაციული შიგთავსი არ ექვემდებარებ აინფორმაციული გამჭირვალობის ხარისხის შეფასებას.
ამავედროს, IDFI- შეფასებითი პარამეტრების მიხედვით  საჯაროს ამართლის იურიდიული პირის - საქართველოს ეროვნული საინვესტიციო სააგენტოს ოფიციალური ვებ-გვერდის
ტექნიკური გამართულობისა და ელ. ხელმისაწვდომობის ხარისხმა შეადგინა: 52.67%
ეროვნული საინვესტიციო სააგენტოს ოფიციალური ვებ-გვერდის ვებ-გვერდის მონიტორინგი 2012
კვლევასთან დაკავშირებული ნებისმიერი წინადადებით ან შეკითხვით შეგიძლიათ მოგვმართოთ ელ.ფოსტაზე- info@idfi.ge

Monitoring of web-page of Legal Entity of Public Law - Georgian National Investment Agency
On January 08, 2012 IDFI expert team planned to conduct information transparency monitoring of official web-page of LEPL –Georgian National Investment (www.investingeorgia.org) within the framework of the project “Monitoring of Information (Internet) Resources of Public Authorities of Georgia“.It turned out that the information content of the aforementioned web-page could not be the subject to information transparency assessment.
At the same time, according to assessment parameters LEPL – Georgian National Investment Agency web-page amounted: