სატყეო საბაზისო სანერგე მეურნეობის ვებ-გვერდის მონიტორინგი
სიახლეები | ინტერნეტი და ინოვაციები | პუბლიკაციები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა | სტატია 8 დეკემბერი 2011
2011 წლის 8 დეკემბერს  პროექტ - "საქართველოს საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგის" ფარგლებში IDFI-ს ექსპერტთა ჯგუფის მიერ დაგეგმილი იყო საჯარო სამართლის იურიდიული პირის - სატყეო საბაზისო სანერგე მეურნეობის ოფიციალური ვებ-გვერდის (www.sanerge.com) ინფორმაციული გამჭვირვალობისა და ელექტრონული მმართველობის ხარისხის მონიტორინგის განხორციელება.
აღმოჩნდა, რომ საჯარო სამართლის იურიდიული პირის - სატყეო საბაზისო სანერგე მეურნეობის ოფიციალური ვებ-გვერდი გაუმართავია, როგორც ინფორმაციული შიგთავსის, ასევე ტექნიკური პარამეტრების მხრივ, რის გამოც შეუძლებელია ვებ-გევრდის საინფორმაციო გამჭვირვალობისა და ტექნიკური პარამეტრების შეფასება.
აქვე გვინდა აღვნიშნოთ, რომ IDFI-იმ პროექტ „საჯარო ინფორმაციის მონაცემთა ბაზა www.opendata.ge“ ფარგლებში აღნიშნული საჯარო დაწესებულებიდან საკმაოდ დიდი მოცულობის საჯარო ინფორმაცია მიიღო, რაც ერთი სმხრივ ხაზს უსვამს, როგორც საჯარო უფლებამოსილების განმახორციელებელი ადმინისტრაციული ორგანოში არსებული მნიშვნელოვანი ინფორმაციის არსებობას, ასევე ამ ინფორმაციის ოფიციალურ ვებ-გვერდზე განთავსების მნიშვნელობასაც.