დისკუსიის მედია გაშუქება - დისკუსია - საჯარო სამსახურის რეფორმა: ცვლილებები და პერსპექტივები
პარასკევს, 27 ნოემბერს ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) ორგანიზებით გაიმართა დისკუსია სახელწოდებით „საჯარო სამსახურის რეფორმა - ცვლილებები და პერსპექტივები“. დისკუსია ჩატარდა პროექტ „სტრატეგიული გეგმა საქართველო 2020 - სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობა“-ს ფარგლებში.
ღონისძიება გააშუქეს ტელეკომპანიებმა რუსთავი 2-მა და საზოგადოებრივმა მაუწყებელმა.
პირველი არხი: "ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტმა საჯარო სამსახურის რეფორმაში დაგეგმილ ცვლილებებთან დაკავშირებით დისკუსია გამართა. შეხვედრაზე მომხსენებლებმა რეფორმის ძირითად მახასიათებლებსა და ბიუროკრატიის ეფექტიანობაზე ისაუბრეს. მოხსენების შემდეგ თემაზე დისკუსია გაიმართა.
რუსთავი 2 -თან საუბარში, IDFI-ს დირექტორი, გიორგი კლდიაშვილი აღნიშნავს: "ვისაუბრეთ საჯარო სამსახურის რეფორმაზე, ახალ კანონზე, არსებულ პრაქტიკულ განხორციელებაზე, თუ რა სტადიაზე ვართ, ხოლო მეორე სესია ეხება საქართველოში არსებულ ბიუროკრატიას და იმის განხილვას, რამდენად სწორი მიმართულებით მივდივართ"

Friday, November 27, the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) organized a discussion “Civil Service Reform: Changes and Perspectives. The discussion was held within the framework of the project “Strategic Plan Georgia 2020 – Strengthening Public Involvement”.
The event was covered by TV Channel Rustavi 2 and Georgian Public Broadcaster (Channel One):
Channel One: “The Institute for Development of Freedom of Information held a discussion about the civil service reform. The speakers discussed the main features of the reform and the efficiency of the bureaucracy.
Rustavi 2: “IDFI’s Director, Giorgi Kldiashvili noted that “we discussed the civil service reform, new legislation, practical implementation, which stage we are currently on and during the second panel deals with the bureaucracy in Georgia and to what extent is the direction that we have chosen correct”