სალექციო ბლოკ-კურსი - ფინანსური აღრიცხვის და ინვესტიციების საფუძვლები
ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი (IDFI), ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი და ბრემენის უნივერსიტეტი, გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს დაფინანსებულ პროექტ „საქართველო 2020 - სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობის გაძლიერება“ ფარგლებში სტუდენტებს სთავაზობს სალექციო კურსების სერიას. პროექტის ფარგლებში სტუდენტებს აქვთ შესაძლებლობა, მონაწილეობა მიიღონ ორდღიან სალექციო ბლოკ-კურსში „ფინანსური აღრიცხვის და ინვესტიციების საფუძვლები“ (სალექციო კურსის დეტალური ინფორმაცია ნახეთ ბმულზე). სალექციო კურსს გაუძღვებიან ბრემენის უნივერსიტეტის დოქტორანტები სებასტიან ტიდემანი, მაქს ნეუბაუერი და ოლივერ სტეინებახი.
მონაწილეთათვის გაიცემა IDFI-ს, თსუ-სა და ბრემენის უნივერსიტეტის ერთობლივი სერთიფიკატი. დაინტერესების შემთხვევაში გთხოვთ, დარეგისტრირდეთ მისამართზე: georgia2020@idfi.ge. რეგისტრაციის ბოლო ვადაა 2015 წლის 6 ნოემბერი. კურსზე ადგილების რაოდენობა შეზღუდულია. კურსზე დასწრების უფლება აქვთ მხოლოდ თსუ-ს სტუდენტებს.
გთხოვთ, აღნიშნულ მეილზე გამოგზავნოთ შემდეგი ინფორმაცია: სახელი, გვარი, სასწავლებელი, ფაკულტეტი, სპეციალობა, სემესტრი, ელექტრონული ფოსტის მისამართი, მობილური ტელეფონის ნომერი და მოკლე სამოტიცავიო წერილი (არაუმეტეს ერთი გვერდისა).
სალექციო ბლოკ-კურსი გაიმართება 2015 წლის 9 და 10 ნოემბერს თსუ-ს მაღლივი კორპუსის 206-ე აუდიტორიაში, 14:00-დან 17:30-საათამდე. სამუშაო ენა: ინგლისური.

The Institute for Development of Freedom of Information (IDFI), Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and the University of Bremen, with the financial support of Federal Foreign Office of Germany, announce lecture series organized within the framework of the project “Strategic Plan Georgia 2020 – Strengthening Public Involvement (ZigB) Georgia”. Students can take part in two-day long lecturing courses on the topic “Accounting and Investments” (for detailed information about the lecture click here). Lecturing courses will be led by PhD students from the University of Bremen - Sebastian A. Tideman, Max Neubauer and Oliver Steinebach.
Participants will receive joint certificate from IDFI, Tbilisi State University and the University of Bremen. In order to participate, please, register via georgia2020@idfi.ge. The deadline for registration is November 6, 2015. The places are limited. Only TSU students are eligible to apply.
Please send your name, last name, institution, faculty, profession, semester, email address, cell phone number and short statement of purpose (no more than one page).
The lecturing courses will be held on 9th and 10th of November, TSU 10th building, auditorium # 206, 14:00-17:30. Working language: English.