ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი ანტიკორუფციულ საბჭოსთან ითანამშრომლებს
სიახლეები 22 იანვარი 2013
„ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი“  საქართველოს უწყებათაშორისი ანტიკორუფციული საბჭოს მუშაობაში მიიღებს მონაწილეობას.
საქართველოს პრეზიდენტის ბრძანებულებით „ანტიკორუფციული საბჭოს შესახებ“, 2013 წლის 9 იანვარის ცვლილებების მიხედვით ინსტიტუტს  ეთხოვა საბჭოს წევრობა.
ანტიკორუფციული საბჭოს შემადგენლობის განახლება მოხდა საქართველოს მთავრობის ინიციატივით. საბჭოში სახელმწიფო უწყებების წარმომადგენლებთან ერთად გაწევრიანდა თექვსმეტი არასამთავრობო და საერთაშორისო ორგანიზაცია.
ანტიკორუფციული საბჭო „საჯარო სამსახურში ინტერესთა შეუთავსებლობისა და კორუფციის შესახებ“ საქართველოს კანონის საფუძველზე შექმნილი ორგანოა. მის ფუნქციებში შედის ქვეყანაში ანტიკორუფციული საქმიანობის კოორდინაცია, ანტიკორუფციული სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის განახლება და მათი შესრულების კონტროლი, საერთაშორისო ორგანიზაციების წინაშე ანგარიშგების კონტროლი, შესაბამისი საკანონმდებლო საქმიანობის ინიცირება და რეკომენდაციების მომზადება.