IDFI-ს ყოველწლიური საერთაშორისო კონფერენცია - კარგი მმართველობის ფორუმი 2024
IDFI მოხარულია, მოგიწვიოთ 2-დღიან საერთაშორისო კონფერენციაზე კარგი მმართველობის 2024 წლის ფორუმზე (GG Forum 2024)
დღე/დრო: 2024 წლის 8-9 თებერვალი, 10:00-16:30
ადგილი: Zoom, ლაივსტრიმი IDFI-ის Facebook გვერდზე
ფორუმის მთავარი თემაა: კარგი მმართველობის პრინციპების გაუმჯობესება: საუკეთესო პრაქტიკები და გამოწვევები ევროკავშირთან ინტეგრაციის გზაზე
ფორუმის მთავარი მიზნიდან გამომდინარე, რომ ხელი შეუწყოს საქართველოში კარგი მმართველობის რეფორმების დღის წესრიგს, ღონისძიებაზე დაგეგმილია საერთაშორისო და ადგილობრივი ექსპერტების, ორგანიზაციებისა და საჯარო დაწესებულებების წარმომადგენლების მონაწილეობით განვიხილოთ ევროკავშირის კანდიდატ ქვეყნებში მიმდინარე რეფორმები, განსაკუთრებით კარგი მმართველობის პრინციპების გასაძლიერებლად განზრახული ინიციატივები. ფორუმზე განიხილება არა მხოლოდ გლობალური ტენდენციები, საუკეთესო პრაქტიკები, საჭიროებები და მნიშვნელოვანი გამოწვევები, რომლებსაც აწყდებიან აღმოსავლეთ ევროპისა და დასავლეთ ბალკანეთის ქვეყნები, არამედ ინოვაციური მიდგომები ამ რეგიონებში დემოკრატიული პრინციპების დანერგვის პროცესში გამოვლენილი გამოწვევების ეფექტურად გადასაჭრელად.
ამ მიზნით, დაგემილია ადგილობრივი და საერთაშორისო ექსპერტებისა და დაინტერესებული პირების ჩართულობით გაიმართოს დისკუსიები ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა: კორუფციასთან ბრძოლა: ინსტიტუციური რეფორმები, ყოვლისმომცველი მიდგომები და პოლიტიკური ნება; ორგანიზებული დანაშაულის პრევენცია და ფულის გათეთრებასთან ბრძოლა; საჯარო მმართველობის რეფორმა; კარგი მმართველობის რეფორმების გენდერული მეინსტრიმინგი; კორუფციასთან ბრძოლისა და კონკურენციის გაუმჯობესების ინოვაციური მექანიზმები: ინოვაციები სახელმწიფო შესყიდვებში და ბენეფიციარი მესაკუთრეების გამჭვირვალობის სტანდარტები; სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობა რეფორმებში, ღია მმართველობის პარტნიორობის (OGP) ინიციატივა და ა.შ.
ფორუმი ორგანიზებულია ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) მიერ შვედეთის საერთაშორისო განვითარების თანამშრომლობის სააგენტოს (Sida) ფინანსური მხარდაჭერით, და ასევე, თანადაფინანსებულია გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და გაერთიანებული სამეფოს მთავრობის, USAID-ის საჯარო მმართველობის პროგრამის, USAID-ის ეკონომიკური მმართველობის პროგრამის, გაეროს ქალთა ორგანიზაციის (UN Women),  ფულის გათეთრებისა და ტერორიზმის დაფინანსების წინააღმდეგ ბრძოლის შესახებ ევროკავშირის გლობალური ინიციატივისა  (AML/CFT Global Facility) და ღია მმართველობის პარტნიორობის (OGP) მიერ.
კონფერენციის სამუშაო ენა: ინგლისური (უზრუნველყოფილი იქნება სინქრონული ქართული თარგმანი).
რეგისტრაცია Zoom-ში დამსწრეთათვის: https://bit.ly/3SDda7R
შენიშვნა: პანელურ სესიებთან ერთად, კონფერენცია მოიცავს სამუშაო შეხვედრებს, რომლებიც განკუთვნილია მხოლოდ მოწვეული სტუმრებისთვის. მაშინ როცა პანელური დისკუსიები ხელმისაწვდომი იქნება ნებისმიერი ონლაინ მონაწილისთვის, რადგან აღნიშნული პანელები გადაიცემა Zoom-ით და პირდაპირი ტრანსლირება მოხდება IDFI-ის Facebook გვერდზე.

IDFI is delighted to invite you to a 2-day international conference Good Governance Forum 2024 (GG Forum 2024)
Date: February 8-9, 2021
Time: 10:00-16:30
The topic of the Forum is Advancing Good Governance: Best Practices and Challenges on the Path towards EU Integration.
With its primary goal of advancing the reform agenda for good governance in Georgia, the Forum achieves this by thoroughly exploring the ongoing reforms within European Union candidate countries, with a specific emphasis on their efforts to strengthen the principles of good governance. The central objective is to closely examine the primary challenges faced by these countries and to evaluate the importance of good governance reforms in achieving the goals of democratic consolidation. The forum will not only discuss global trends, best practices, needs, and significant challenges encountered by Eastern European and Western Balkan countries but also endeavour to uncover innovative methodologies for effectively addressing the inherent challenges in implementing democratic principles within these regions.
The Forum intends to do this by engaging local and international experts and all relevant stakeholders from various sectors around several key-related issues: Fighting corruption: Institutional Reforms, Holistic Measures, and Political Will; Prevent and Counter Organized Crime and Money Laundering; Public Administration Reform; Gender Mainstreaming of Good Governance Reforms; Innovative Mechanisms for Fighting Corruption and Improving Competition: Innovations in Public Procurement and Beneficial Ownership Transparency Standards; Civil Society Engagement in Reforms; Open Government Partnership (OGP) initiative, etc.
The Forum is organized by the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI), with the financial support of The Swedish International Development Cooperation Agency (Sida), with additional co-funding from the United Nations Development Programme (UNDP) and the UK Government, USAID National Governance Program, the USAID Economic Governance Program, UN Women Georgia, EU Global Facility on AML/CFT Program, and Open Government Partnership (OGP).
Working language: English (Simultaneous English-Georgian translation will be provided)
Registration for Zoom participants: https://bit.ly/3SDda7R
Please note: In addition to panel discussions, the event will include side events / workshops accessible only to invited guests. While panel discussions are open to online attendees, as they will be available on Zoom and livestreamed on Facebook.