IDFI-იმ საინფორმაციო ფლაერები გაავრცელა
პროექტი "ელექტრონული ჩართულობის განვითარება საქართველოში" მთავრობის ანგარიშვალდებულების გაზრდას, ხელისუფლებასა და მოქალაქეებს შორის ურთიერთობის თანამედროვე ფორმების დამკვიდრებას და საზოგადოებრივ და პოლიტიკურ ცხოვრებაში მოქალაქეების აქტიურ  მონაწილეობას ისახავს მიზნად.
პროექტის ფარგლებში IDFI-იმ დაგეგმა აქცია, რომელიც მიზნად ისახავს საზოგადოების ცნობიერების ამაღლებას საჯარო პოლიტიკაში მოქალაქეთა მონაწილეობის მნიშვნელობის შესახებ, მნიშვნელოვანია, რომ საზოგადოების წევრები უფრო აქტიურად ჩაერთონ გადაწყვეტილების მიღების პროცესში და მიაღწიონ ცვლილებებს.
ფლაერში ასახულია საქართველოში ამ ეტაპზე მოქმედი ელექტრონული მონაწილეობის პლატფორმები. კერძოდ, თბილისის მერიის პეტიციების გვერდისა და საკანონმდებლო მაცნეს პლატფორმის მეშვეობით მოქალაქეებს  შესაძლებლობა აქვთ ხელისუფლებას ელექტრონულად მიაწოდონ საკუთარი წინადადებები და მიიღონ მონაწილეობა კანონშემოქმედებით პროცესში.
იუსტიციის სამინისტროს ვებ-გვერდზე შექმნილია განყოფილება „პარტნიორობა ღია მმართველობისთვის“ სადაც შესაძლებელია მთავრობის გამჭვირვალობისა და ანგარიშვალდებულების უზრუნველსაყოფად ინიციატივების გაგზავნა.
პროექტი ხორციელდება  აღმოსავლეთ-დასავლეთის მართვის ინსტიტუტის (EWMI) პროგრამის – „საქართველოში საჯარო პოლიტიკის, ადვოკატირებისა და სამოქალაქო საზოგადოების განვითარების“ (G-PAC) – ფარგლებში.

The project “Development of e-Participation in Georgia” aims at increasing government’s accountability, establishing modern forms of government-citizen communication and involving citizens in active social and political life.
In the frames of this project IDFI planned the event which aims at increasing the social consciousness about the importance of citizen involvement in public policy. It is very important to ensure that the members of society get more actively involved in decision making process.
Flayer includes information about the current e-participation platforms. More precisely, with the use of the petition page on the web-site of the Tbilisi City Hall and the platform on the web-page of Addition of legislative Gazette and Statute Books of Georgia, citizens are given opportunity to propose their ideas and participate in law-making process.
The web-page of the Ministry of Justice provides a sub-page called “Open Governance Partnership” which welcomes the initiatives from the citizens in order to ensure the government transparency and accountability.
Project is being implemented in the frames of East-West Management Institute program – “Policy, Advocacy and Civil Society in Georgia” (G-PAC)