საერთაშორისო საზაფხულო სკოლა: კარგი მმართველობის გამოწვევები
2014 წლის 25-29 აგვისტოს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში იმართება საერთაშორისო საზაფხულო სკოლა სახელწოდებით: „ევროპული მეზობლობისა და პარტნიორობის ინსტრუმენტი (ENPI) სამხრეთ კავკასიაში 2013 წლის შემდეგ: კარგი მმართველობის გამოწვევები“. საზაფხულო სკოლა ორგანიზებულია თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ტარტუს უნივერსიტეტის, ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI)-ისა და თსუ-ს ევროპული კვლევების ინსტიტუტის მიერ. ერთობლივი საზაფხულო სკოლა დაფინანსებულია ესტონეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს მიერ.
საზაფხულო სკოლის ფარგლებში მოწვეულნი არიან მაღალი დონის ექსპერტები საქართველოს მთავრობიდან, საქართველოს პარლამენტიდან, ევროკავშირის დელეგაციიდან საქართველოში, ასევე ესტონელი და ქართველი პროფესორები. კერძოდ, საქართველოს ხელისუფლებიდან მოხსენებებს გააკეთებენ იუსტიციის მინისტრის პირველი მოადგილე ალექსანდრე ბარამიძე, პარლამენტის წევრი თინათინ ხიდაშელი, საჯარო სამსახურის ბიუროს ხელმძღვანელი ეკატერინე ქარდავა, იუსტიციის სამინისტროს ანალიტიკური დეპარტამენტის უფროსი და ანტი-კორუფციული საბჭოს მდივანი რუსუდან მიხელიძე, იუსტიციის სახლის მომსახურების პროცესების განვითარების დირექტორი ირაკლი ლომიძე, მონაცემთა გაცვლის სააგენტოს ხელმძღვანელი ირაკლი გვენეტაძე და სხვ. ამას გარდა, სიტყვით გამოვლენ ტარტუს უნივერსიტეტის წარმომადგენელი სტეფანო ბრაგიროლი, აზერბაიჯანის დიპლომატიური აკადემიის წარმომადგენელი ფარად მუხტაროვი, თსუ-ს ევროპული კვლევების ინსტიტუტის ხელმძღვანელი ნინო ლაპიაშვილი, ტარტუს უნივერსიტეტის ევროპული კოლეჯის ხელმძღვანელი კრისტინა ტონისონი, თსუ-ს რექტორის მრჩეველი ვახტანგ ჭარაია ა.შ.
საზაფხულო სკოლაში გამომსვლელების სახით მონაწილეობას ასევე ღებულობენ IDFI-ის ხელმძღვანელები, გიორგი კლდიაშვილი და ლევან ავალიშვილი. კერძოდ, გიორგი კლდიაშვილი გააკეთებს მოხსენებას თემაზე „პარტნიორობა ღია მმართველობისთვის (OGP), როგორც კარგი მმართველობის მექანიზმი“, ხოლო ლევან ავალიშვილი ისაუბრებს საქართველოში საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის არსებულ პრაქტიკაზე.

International Summer School "ENPI beyond 2013 in South Caucasus region: challenges in good governance" is organized by Tbilisi State University, University of Tartu, The Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) and Institute for European Studies at TSU, August 25-29, 2014. This joint international summer school is financed by the Ministry of Foreign Affairs of Estonia.
A number of high-level experts from the Government of Georgia, Parliament of Georgia, EU delegation to Georgia, also Estonian and Georgian professors. Namely, presenters from Georgian government are: First Deputy Minister of Justice Aleksandre Baramidze, Member of the Parliament, Head of Civil Service Bureau Ekaterine Kardava, Head, Analytical Department of the Ministry of Justice and Secretary of the Anti-Corruption Council Rusudan Mikhelidze, Director of Service Process Development of Public Service Hall Irakli Lomidze, Head of the LEPL Data Exchange Agency Irakli Gvenetadze etc. Besides, representative of University of Tartu Stefano Braghiroli, representative of Azerbaijan Diplomatic Academy Farhad Mukhtarov, Head of Institute for European Studies at TSU Nino Lapiashvili, Director of EuroCollege of the University of Tartu Kristiina Tõnnisson, Rector's Adviser at TSU Vakhtang Charaia etc.
Directors of IDFI, Giorgi Kldiashvili and Levan Avalishvili are also making presentations within the framework of the summer school. Namely, Giorgi Kldiashvili will talk about “Open Government Partnership (OGP) as a Mechanism for Good Governance", while Levan Avalishvili will present situation regarding access to public information in Georgia.