დავიწყება განმეორების გარანტიაა-სამდღიანი აქცია-გამოფენა საქართველოს ოკუპაციის დღესთან დაკავშირებით
25-27 თებერვლის ჩათვლით საზოგადოება "მემორიალისა" და IDFI-ს ორგანიზებით გაიმართა აქცია-გამოფენა „დავიწყება განმეორების გარანტიაა“ რომელიც 1921 წლის 25 თებერვალს საბჭოთა რუსეთის მიერ დამოუკიდებელი საქართველოს ოკუპაციის დღეს მიეძღვნა.
გამოფენა „გასაბჭოების შედეგები საქართველოში რეპრესირებულთა სიების და ფოტოების სახით“ რუსთაველის გამზირზე, ყოფილი პარლამენტის შენობის წინ გაიხსნა, სადაც ნებისმიერ მსურველს შეეძლო ეხილა რეპრესირებულთა სიები, ფოტოები და სხვა მასალა. მედიას, სპეციალურად გამოფენისთვის მოსულ თუ დაინტერესებულ ქართველ და უცხოელ გამვლელებს აქციის ორგანიზატორები უხსნიდნენ, თუ რა მიზანს ემსახურებოდა აღნიშნული ღონისძიება.
26-27 თებერვალს გამოფენამ ლიტერატურის მუზეუმში გადაინაცვლა, სადაც არაერთ მნახველს უმასპინძლა.
მსგავსი ღონისძიება საზოგადოება "მემორიალის" და IDFI-ს ორგანიზებით გასული წლის 25 თებერვალსაც გაიმართა, რომელიც საბჭოური პერიოდის პოლიტპატიმარ ქალებს ეხებოდა. გამოფენაზე წარმოდგენილი იყო რეპრესიის მსხვერპლთა სიები, ფოტოები, სატუსაღოებში პოლიტპატიმარი ქალების მიერ შესრულებული ნაკეთობები, მათი წერილები და სხვა მასალები.

Society Memorial and IDFI organized three day event named Forgetting is Guarantee of Recurrence, regarding the day of Soviet Russian Occupation of independent, democratic Georgia on 25th February, 1921.
Exhibition named Results of Georgia's Sovietization in Photos and Lists of victims of Repression was opened on Rustaveli Ave, in front of the former building of the Parliament of Georgia. Organizers explained the aim of the exhibition to media and each interested passer-by or visitor.
On February 26th and 27th Literature Museum hosted the exhibition.
Similar event, dedicated to political prisoner women of Soviet Period was held by Society Memorial and IDFI on 25th February, 2014 too, where lists of repressed people, their photos, handicrafts, letters and other material was exhibited.