ქ. თბილისის მერიის ვებ-გვერდის გამჭვირვალობის ხარისხი
სიახლეები | ინტერნეტი და ინოვაციები | პუბლიკაციები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა | სტატია 16 მარტი 2011
2011 წლის 10 მარტს IDFI-მ ჩაატარა ქ. თბილისის მერიის ვებ-გვერდის ინფორმაციული შიგთავსის გამჭვირვალობის ხარისხის მონიტორინგი. შედეგის პროცენტულმა მაჩვენებელმა შეადგინა 18.48%. მრავალ გამოვლენელ პრობლემას შორის განსაკუთრებით აღსანიშნავია შემდეგი ფაქტები: ქ. თბილისის მერიის ვებ-გვერდზე არ მოიძიება ვებ-გვერდის ოფიციალურობის დამადასტურებელი აღნიშვნა, განცალკევებული განყოფილება „კონტაქტი“, მერიის სისტემის სტრუქტურული ხე, მერიის საქმიანობის წლიური ანგარიში, კომპეტენციის სფეროში არსებული სტატისტიკური მონაცემები,  განცალკევებული განყოფილებები და შესაბამისი ინფორმაცია ვაკანსიებისა და პარტნიორ ორგანიზაციათა შესახებ, არ მოიძიება ქ. თბილისის მერიაში შემოსული-გასული კორესპონდენციაც (ფიზიკურ და იურიდიულ პირთა მიმართვათა მიმოხილვა); ვებ-გვერდზე საგრძნობლად გართულებულია ინფორმაციის ძიება, ვინაიდიან ვებ-გვერდის საძიებო სისტემა მოიპოვება მხოლოდ მთავარ გვერდზე, ხოლო საიტის რუკა არ არსებობს; ვებ-გვერდზე აგრეთვეარ მოიძიება ქ. თბილისის მერის კომპეტენციის აღწერა, სამუშაო ელ-ფოსტა, მისაღების ტელეფონისა და ფაქსის ნომრები.