საქართველოს პარლამენტის სოციალური ქსელების სტრატეგია: 2019-2020
სიახლეები | პუბლიკაციები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა | პოლიტიკის დოკუმენტები 27 მაისი 2019
სოციალური ქსელები კომუნიკაციის მნიშვნელოვანი და ეფექტური არხია, რომელსაც საქართველოს პარლამენტი იყენებს საკანონმდებლო საქმიანობის შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლების მიზნით.
საქართველოს პარლამენტის საზოგადოებასთან კომუნიკაციის ერთიანი სტრატეგიის და სამოქმედო გეგმის არარსებობის პირობებში, წინამდებარე სოციალური ქსელების სტრატეგიის დოკუმენტი კიდევ უფრო დიდ მნიშვნელობას იძებს. სტრატეგია განსაზღვრავს პარლამენტის მიერ სხვადასხვა სოციალური პლატფორმების გამოყენებით საზოგადოებასთან კომუნიკაციის მიზნებს, პრინციპებსა და დაგეგმილ ღონისძიებებს. მასში ასევე მოცემულია არსებული სიტუაციის ანალიზი, განხილულია ის გამოწვევები, რომელთა წინაშეც დგას პარლამენტი და შემოთავაზებულია მათი გადაჭრის გზები სხვადასხვა ღონისძიებების სახით.
სოციალური ქსელების სტრატეგიის შექმნა, დამტკიცება და განხორციელება საქართველოს პარლამენტის მიერ ღია პარლამენტის მესამე სამოქმედო გეგმით [2018-2019 წლები] აღებული ერთ-ერთი ვალდებულებაა [ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) ინიციატივა].
სტრატეგიაში გათვალისწინებული ამოცანების პრაქტიკაში განხორციელებაზე პასუხისმგებელია საქართველოს პარლამენტის საზოგადოებასთან ურთიერთობისა და ინფორმაციის დეპარტამენტი.