სიახლეები | ინტერნეტი და ინოვაციები | პუბლიკაციები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა | სტატია 23 თებერვალი 2011
„ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი” წიგნის - „ელექტრონული გამჭვირვალობა საქართველოში“   პრეზენტაციას გამართავს. წიგნი ღია საზოგადოების ინსტიტუტის (Open Society Institute)  და ეროვნული უსაფრთხოების არქივის (The National Security Archive) მიერ დაფინანსებული პროექტის „საქართველოს საჯარო დაწესებულებების  საინფორმაციო  რესურსების მონიტორინგი“ ფარგლეში გამოიცა.
წიგნი ეხება ელექტრონული მმართველობის და ელექტრონული გამჭვირვალობის განვითარების ტენდენციებს საქართველოში და მსოფლიოში, ასევე ინსტიტუტის მიერ განხორციელებული საჯარო დაწესებულებების ოფიციალური ვებ-გვერდების ელექტრონული გამჭვირვალობის ხარისხის მონიტორინგის შედეგებს.
დამსწრე საზოგადოება, ასევე, გაეცნობა IDFI-ის კიდევ ერთ გამოცემას, რომელიც ეხება საქართველოში საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობას.   პროექტი „საჯარო ინფორმაციის მონაცემთა ბაზა“, რომელის ფარგლებშიც განხორციელდა ბიულეტენის გამოცემა, დაფინანსებულია ფონდის „ღია საზოგადოება საქართველოს“ მიერ.
პრეზენტაციაზე მოწვეულნი არიან საჯარო დაწესებულებების, არასამთავრობო და საერთაშორისო ორგანიზაციების, დიპლომატიური კორპუსის და მედიის წარმომადგენლები.