საჯარო დისკუსია - საყოველთაო ჯანდაცვის პროგრამა: მოლოდინები და რეალობა
2013 წლის 15 აპრილს სახალხო უნივერსიტეტთა გერმანული ასოციაციის, dvv international -ის პროექტის ფარგლებში - „დისკუსიები სამუშაო დღის შემდეგ“, გაიმართა დისკუსია „საყოველთაო ჯანდაცვის პროგრამა: მოლოდინები და რეალობა.“
პროექტის მიზანია საზოგადოების სამოქალაქო თვითშეგნების ამაღლება და აქტიური სამოქალაქო პოზიციის ჩამოყალიბება. 2013 წლიდან პროექტის პარტნიორია ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი (IDFI).
ჯანდაცვის პროგრამის შესახებ გამართულ დისკუსიაში მონაწილეობა მიიღეს საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობის და სოციალური დაცვის სამინისტროს დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ეროვნული ცენტრის დირექტორმა, ბატონმა ამირან გამყრელიძემ და საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობის და სოციალური დაცვის ყოფილმა მინისტრმა, ბატონმა ანდრია ურუშაძემ.
შეხვედრის  მოდერატორი იყო დავით ჯიშკარიანი - ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტიდან (IDFI).
შეხვედრაზე განხილულ იქნა მიმდინარე სადაზღვევო პოლიტიკა, მისი რისკები და შედეგები,  სადაზღვევო სექტორში არსებული პრობლემები.
დისკუსიას დაესწრნენ  სადაზღვევო კომპანიებისა და სამედიცინო დაწესებულებების წარმომადგენლები, სადაზღვევო პაკეტის ბენეფიციარები, ექიმები, სტუდენტები, არასამთვრობო ორგანიზაციის წარმომადგენლები და სხვა დაინტერესებული საზოგადოება.

On April 15th, 2013 a discussion about “Universal Healthcare Program: Expectations and Reality” in the frameworks of the “Discussions after a working day” project of the German Adult Education Association dvv international.
The goal of the project is to raise public awareness and form an active public position. Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) became the partner of the project in 2013.
The director of the National Center for Disease Control and Public Health of the Ministry of Labor, Health and Social Protection, Mr. Amiran Gamkhrelidze and the former Minister of Labor, Health and Social Protection of Georgia Mr. Andria Urushadze participated in the discussion of the healthcare program.
The moderator of the meeting was Davit Jishkariani from the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI).
Over the course of the discussion the current insurance policy, its risks and results, and the problems in the insurance sector were discussed.
The discussion was attended by the representatives of insurance companies and medical institutions, the beneficiaries of the insurance packet, doctors, students, representatives of the nongovernmental organizations and other interested people.