ქ. თბილისის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო დრამატული თეატრის ოფიციალური ვებ-გვერდის მონიტორინგი
სიახლეები | ინტერნეტი და ინოვაციები | პუბლიკაციები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა | სტატია 1 ივლისი 2011
2011 წლის 29 ივნისს პროექტ - "საქართველოს საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგის" ფარგლებში IDFI-ს ექსპერტთა ჯგუფის მიერ დაგეგმილი იყო  საჯარო სამართლის იურიდიული პირი - ქ. თბილისის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო დრამატული თეატრის ოფიციალური ვებ-გვერდის (www.rustavelitheatre.ge) ინფორმაციული გამჭვირვალობის მონიტორინგის განხორციელება. აღმოჩნდა, რომ ხსენებული ვებ-გვერდის ინფორმაციული შიგთავსი არ ექვემდებარება ინფორმაციული გამჭირვალობის ხარისხის შეფასებას, რადგანაც ის წარმოადგენს მხოლოდ და მხოლოდ საპრეზენტაციო ტიპის ვებ-გვერდს. აქვე გვინდა აღვნიშნოთ, რომ IDFI-იმ პროექტ „საჯარო ინფორმაციის მონაცემთა ბაზა - www.opendata.ge“ ფარგლებში აღნიშნული საჯარო დაწესებულებიდან საკმაოდ დიდი მოცულობის საჯარო ინფორმაცია მიიღო რაც ერთის მხრივ ხაზს უსვამს რუსთაველის თეატრის, როგორც საჯარო უფლებამოსილების განმახორციელებელი ადმინისტრაციული ორგანოში არსებული მნიშვნელოვანი ინფორმაციის არსებობას, ასევე ამ ინფორმაციის ოფიციალურ ვებ-გვერდზე განთავსების მნიშვნელობასაც.
ამავე დროს, IDFI- შეფასებითი პარამეტრების მიხედვით ქ. თბილისის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო დრამატული თეატრის ოფიციალურივებ-გვერდის
ტექნიკური გამართულობისა და ელ. ხელმისაწვდომობის ხარისხმა შეადგინა: 26.80%
შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო დრამატული თეატრის ვებ-გვერდის მონიტორინგი 2011
კვლევასთან დაკავშირებული ნებისმიერი წინადადებით ან შეკითხვით შეგიძლიათ მოგვმართოთ ელ.ფოსტაზე- info@idfi.ge

On June 29, 2011 IDFI expert team planned to conduct information transparency monitoring of official web-page of LEPL – Shota Rustaveli State Drama Theatre (www.rustavelitheatre.ge) within the framework of the project “Monitoring of Information (Internet) Resources of Public Authorities of Georgia“. It turned out that the information content of the aforementioned web-page could not be the subject to information transparency assessment due to the fact that the web-page is intended for news, presentations and announcements. It is worth mentioning that within the framework of the project named – “Public Information Database – www.opendata.ge” IDFI received large amount of information from the mentioned public authority, which emphasizes on one hand, the existence of important public information at Rustaveli Theatre viewed as a public authority, and on the other hand - the importance of placement of this information on web-page.
At the same time, according to assessment parameters LEPL – Shota Rustaveli State Drama Theatre web-page amounted: