ვეტერანთა საქმეების დეპარტამენტის ვებ-გვერდის მონიტორინგი
სიახლეები | ინტერნეტი და ინოვაციები | პუბლიკაციები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა | სტატია 18 ნოემბერი 2011
საქართველოს ვეტერანთა საქმეების დეპარტამენტის  ვებ-გვერდის მონიტორინგი
2011 წლის 18 ნოემბერს  პროექტ - "საქართველოს საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგის" ფარგლებში IDFI-ს ექსპერტთა ჯგუფმა განახორციელა  საქართველოს ვეტერანთა საქმეების დეპარტამენტის  ოფიციალური ვებ-გვერდის (www.va.gov.ge) ინფორმაციული გამჭვირვალობისა და ელექტრონული მმართველობის (ინფორმაციის ელ-ხელმისაწვდომობის და ტექნიკური გამართულობის) ხარისხის მონიტორინგი.
საქართველოს ვეტერანთა საქმეების დეპარტამენტის ოფიციალური ვებ-გვერდი გაუმართავია, როგორც ინფორმაციული შიგთავსის, ასევე ტექნიკური პარამეტრების მხრივ, რის გამოც შეუძლებელია ვებ-გევრდის საინფორმაციო გამჭვირვალობისა და ტექნიკური პარამეტრების დეტალური შეფასება.
IDFI-ს შეფასებითი პარამეტრების საქართველოს ვეტერანთა საქმეების დეპარტამენტის  ოფიციალური ვებ-გვერდის

Monitoring of web-page of Departament of Veterans Affairs
On November 18, 2011 IDFI expert team has conducted information transparency and e-Governance (e-Accessibility and technical operability) monitoring of official web page of Departament of Veterans Affairs (www.va.gov.ge) within the framework of the project “Monitoring of Information (Internet) Resources of Public Authorities of Georgia“.
the rating of the official web-page of Departament of Veterans Affairs is unable for detailed assessment according to both e-Accessibility (informational) and technical operabilitycontent errors.