IDFI-ის ყოველწლიური საერთაშორისო კონფერენცია - კარგი მმართველობის ფორუმი 2022
სიახლეები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა | სტატია | ადგილობრივი მმართველობა 12 დეკემბერი 2022
ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი (IDFI) მოხარულია მოგიწვიოთ საერთაშორისო ჰიბრიდულ კონფერენციაზე - კარგი მმართველობის ფორუმი 2022 (GG Forum 2022)
თარიღი: 13 დეკემბერი, 2022
დრო: 13:00-18:30 (UTC/GMT+4)
ადგილი: Zoom, ლაივსტრიმი IDFI-ის Facebook გვერდზე
ფორუმის თემაა დეცენტრალიზაციის მხარდაჭერა/დაჩქარება: კარგი პრაქტიკები და ინოვაციური მიდგომები. კონფერენციის მიზანია მიმოვიხილოთ დეცენტრალიზაციის რეფორმის გლობალური ტენდეციები, კარგი პრაქტიკები და საჭიროებები აღმოსავლეთ ევროპის ქვეყნებისთვის, ასევე, ის ინოვაციური მეთოდები, რომლებიც დაგვეხმარება არსებული გამოწვევების გასამკლავებლად ადგილობრივ დონეზე დემოკრატიული პრინციპებისა და დეცენტრალიზაციის რეფორმების განსახორციელებლად.
ამ მიზნით, ღონისძიება გეგმავს ადგილობრივი და საერთაშორისო ექსპერტებისა და დაინტერესებული პირების ჩართულობით გამართოს დისკუსიები ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა: დეცენტრალიზაციის რეფორმა, მუნიციპალიტეტების გამჭვირვალობა და ანგარიშვალდებულება, ადგილობრივ დონეზე გადაწყვეტილების მიღების პროცესში სამოქალაქო ჩართულობა, მუნიციპალიტეტების გაციფრულება და ადგილობრივი სერვისების მიწოდება.
კონფერენცია მოიცავს შემდეგ პანელებს:
1. დეცენტრალიზაციის რეფორმები: წარმატების ფორმულა, გამოწვევები და შესაძლებლობები
2. გამჭვირვალე და ანგარიშვალდებული ადგილობრივი მმართველობა: მთავარი პრინციპები, წარმატებული მაგალითები და ნასწავლი გაკვეთილები
3. გაციფრულება მუნიციპალიტეტებში: საერთაშორისო ტენდენციები, კარგი პრაქტიკები და გამოწვევები
4. ადგილობრივ დონეზე სერვისის მიწოდების მოდელები
კონფერენცია ორგანიზებულია ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) მიერ, ღია მმართველობის პარტნიორობასთან (OGP) თანამშრომლობით, და გლობალური საქველმოქმედო ორგანიზაციის, Luminate-ისა და USAID-ის ადგილობრივი მმართველობის პროგრამის მხარდაჭერით.

Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) is delighted to invite you to an international hybrid conference -Good Governance Forum 2022 (GG Forum 2022)
Date: December 13, 2022
Time: 13:00-18:30 (UTC/GMT+4)
The topic of the Forum is Accelerating Decentralization: Best Practices and Innovative Solutions. The event aims to explore global trends, good practices, needs for Eastern European countries, and innovative methods to deal with their challenges in developing democratic principles and implementing decentralization reforms at the local level.
The event intends to do this by engaging local and international experts and all relevant stakeholders from various sectors around several key-related issues: decentralization reform, transparency and accountability of local municipalities, public participation in local decision-making processes, digitalization of municipalities, and local service delivery.
The conference will feature the following panels:
1. Decentralization Reforms: Ingredients of Success, Challenges, and Opportunities
2. Transparent and Accountable Local Governance: Major Principles, Success Stories, and Lessons Learned
3. Digitalization in Municipalities: International Tendencies, Best Practices, and Limitations
4. Models of Service Delivery at the Subnational Level
The Forum is organized by the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI), in partnership with the Open Government Partnership (OGP), and supported by a grant from Luminate and USAID Local Governance Program.