IDFI-მ განმეორებით მიმართა პრეზიდენტის ადმინისტრაციას წერილით საჯარო ინფორმაციის გამოთხოვნის შესახებ
IDFI-მ განმეორებით მიმართა პრეზიდენტის ადმინისტრაციას წერილით საჯარო ინფორმაციის გამოთხოვნის შესახებ. გამოთხოვნილ იქნა საჯარო ინფორმაცია რომლის მოთხოვნზეც „ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტმა“ პასუხი ვერ მიიღო კერძოდ:
1.საქართველოს პრეზიდენტის და პრეზიდენტის ადმინისტრაციის უფროსის, მისი მოადგილეების, პრეზიდენტის მრჩევლების, სამსახურის უფროსების და სამმართველოს უფროსების, პრეზიდენტის პრესსამსახურის და სამდივნოს, პრეზიდენტის თანაშემწეების თანამდებობრივ სარგოებზე(ცალ-ცალკე), სახელფასო  დანამატებზე  და  პრემიებზე, ქვეყნის შიგნით და გარეთ მივლინებებზე   ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხების ოდენობა  2009/ 2010 წწ  განმავლობაში თვეების მიხედვით(ცალ-ცალკე).
2.პრეზიდენტის ადმინისტრაციის თანამშრომელთა სია  თანამდებობების მიხედვით და  თითოეულის  თანამდებობრივ სარგოებზე(ცალ-ცალკე)  ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხების ოდენობა  2009/ 2010 წწ  განმავლობაში.
3.ინფორმაცია  ავტოპარკის შესახებ :
საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციის ბალანსზე რიცხული ავტომანქანების პერსონალურად გადანაწილება საქართველოს პრეზიდენტზე და ადმინისტრაციის თანამდებობის პირებზე (ადმინისტრაციის უფროსი და მისი მოადგილეები, პრეზიდენტის მრჩევლები, სამსახურის უფროსები და სამმართველოს უფროსები, პრეზიდენტის პრესსამსახური და სამდივნო, პრეზიდენტის თანაშემწეები) მათ შორის ავტომანქანის მოდელი და საწვავის ხარჯის ყოველთვიური ზღვრული ლიმიტი (მათ შორის საწვავის ტიპი) 2009/2010 წწ განმავლობაში. თითოეული თანამდებობის პირის სამსახურის ავტომანქანებით მომსახურებაზე (შეკეთება,ცვეთა) ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხის ოდენობა 2009/2010 წწ განმავლობაში.
4.ინფორმაცია სატელეკომუნიკაციო ხარჯების შესახებ:
ზემოაღნიშნული პირების (ცალ-ცალკე)  სატელეფონო საუბრებზე (მათ შორის მობილურ  ტელეფონებზე) ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხის ოდენობა 2009/2010 წწ განმავლობაში. აგრეთვე, მობილური  ტელეფონებისა და ავტომანქანების შესყიდვაზე ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხების ოდენობა 2009/2010 წწ განმავლობაში
5.2010 წლის ოქტომბრის მდგომარეობით პრეზიდენტის ადმინისტრაციის  ბალანსზე არსებული უძრავი ქონების ჩამონათვალი და თითოეულის  ღირებულება.
6.2010 წლის 1 იანვრიდან დღემდე პრეზიდენტის ადმინისტრაციის კომპეტენციის სფეროში  განხორციელებული პროექტებისა და პროგრამების  ჩამონათვალი.
7.2010 წლის 1 იანვრიდან დღემდე პრეზიდენტის ადმინისტრაციის მიერ  გამოცხადებული ტენდერებისა და განხორციელებული შესყიდვების სრული ჩამონათვალი.
8.2010 წლის პირველი იანვრიდან დღემდე პრეზიდენტის ადმინისტრაციის  მიერ ჩატარებული კულტურული და სარეკლამო ღონისძიებების სრული სია.
9.პრეზიდენტის ადმინისტრაციის 2009-2010 წწ. ბიუჯეტი თვიური ან/და  კვარტლური ხარჯთაღრიცხვით, მ.შ., 2009-2010 წწ. ბიუჯეტში შეტანილი ცვლილებები (ასეთის არსებობის შემთხვევაში). გთხოვთ ბიუჯეტის შესახებ ინფორმაცია მოგვაწოდოთ კვარტლების ან/და თვეების მიხედვით (თანახმად „საქართველოს საბიუჯეტო კოდექსის“ 47.1 მუხლისა).
10.პრეზიდენტის ადმინისტრაციის 2009 წლის მთლიანად და 2010წლის 1 იანვირდან დღემდე სარეზერვო ფონდების ხარჯთაღრიცხვა (მათ შორის,სარეზერვო ფონდიდან დაფინანსებული სახელმწიფო პროექტებისა და პროგრამების ჩამონათვალი).

IDFI submitted repeatedly an official request of public information to the Administration of the President
News 27 January 2011
IDFI submitted repeatedly an official request of public information to  the Administration of the President.  IDFI inquired  an Information on the Request on which the Administration of the Presidents did not replied:
1. The salaries/wages and Bonuses of the President of Georgia, of the Head of Administration of the President, of Deputy Heads of the Administration of Advisors  to the President, of Heads of Departments, of Press speaker and secretariat and of the Assistants to the President (apart) paid from the Government Budget during 2009-2010 years (monthly). Expenses incurred by the official trips of above mentioned persons both domestic and international during the 2009 -2010 years as well.
2. The list of employees of Administration of the President (according to their posts) and their Salaries paid from the Government Budget during 2009-2010 years.
3. Information pertaining costs for auto purchases and maintenance expenses during 2009-2010 years: personally allotment of auto vehicles on the government officials (President of Georgia, of the Head of Administration of the President, of Deputy Heads of the Administration of Advisors  to the President, of Heads of Departments, of Press speaker and secretariat and of the Assistants to the President) according to their positions, also model of auto vehicles and monthly limit of fuel (type of fuel as well). Costs for auto maintenance (reparation, wear) for each Government Official paid from the Government Budget.
4. Information pertaining communication costs (conversations over fixed network and mobile phone) of employees of the Administration of the President (apart) paid from the Government Budget during the 2009-2010 years. Costs for purchases of cars and mobile phones paid from the budget during the 2009-2010 years as well.
5. The list and Value of real estate properties on the balance sheet of the Administration of the President.
6. The list of Projects and Programs carried out within the competence of the Administration of the President during the 2010 calendar year.
7. The complete list of tenders announced by the Administration of the President and implemented purchases.
8. The complete list of cultural and advertising events carried out by the Administration of the President.
9. 2009-2010 budget of the Administration of the President and changes in the budget with quarterly and monthly breakdown (according to the Budget Code of Georgia, Chapter 47.1)
10. The Account of Reserve Funds of the Administration of the President (The list of   Projects and Programs financed from the Reserve Funds).