ინგლისის პრემიერ-მინისტრის, გორდონ ბრაუნის ახალი ინიციატივა დიდი ბრიტანეთის ელექტრონული მთავრობის განვითარებისთვის
– როგორც ინგლისური ტაბლოიდი გარდიანი იტყობინება, 22 მარტს ინგლისის პრემიერ მინისტრი გამოვიდა ინიციატივით შეიქმნას ახალი სამთავრობო ვებ-რესურსი “ჩემი მთავრობა.” გორდონ ბრაუნმა თავის  მრავლისმომცველ სიტყვაში, რომელიც შეეხებოდა ინტერნეტის გავლენას ხელისუფლებაზე, აღნიშნა, რომ ახალი ინტერნეტ სერვისი ისეთივე მარტივს გახდის მოქალაქეთა ურთიერთქმედებას სამთავრობო სტრუქტურებთან, როგორც ინტერნეტ ბანკინგის და ინტერნეტით ვაჭრობის შემთხვევაში ხდება. მისი აზრით, არსებული directgov მომსახურებიდან MyGov მომსახურებაზე გადასვლა გაამარტივებს ბევრ პროცედურას, მაგ. მომხმარებლებს აღარ დასჭირდებათ სხვადასხვა საჯარო სერვისების გამოყენებისას საკუთარი პიროვნების ხელახალი იდენტიფიცირება. ახალი სისტემა საშუალებას მისცემს მის მომხმარებლებს მართოს საკუთარი საპენსიო და საგადასახადო ანგარიშები, დაამყარონ პირდაპირი ურთიერთობა ექიმებთან და მასწავლებლებთან, დანიშნონ მიღების საათები საავადმყოფოებში, აირჩიონ სკოლები და და იკონტაქტონ თავიანთი ბავშვების მასწავლებლებთან. სრული ვერსია შეგიძლიათ იხილოთ შემდეგ ბმულზე: