IDFI გიწვევთ კარგი მმართველობის ფორუმზე
ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი (IDFI) გიწვევთ საერთაშორისო კონფერენციაზე კარგი მმართველობის ფორუმი 2020 (GG Forum 2020).
თარიღი: 2 ოქტომბერი
დრო: 13:00-18:00 (UTC/GMT+4)
ადგილი: Zoom, live stream IDFI-ს Facebook გვერდზე
კონფერენციის მიზანია პოლიტიკური გამჭვირვალობის უზრუნველყოფის ინოვაციური და ეფექტური მიდგომების განხილვა, განსაკუთრებით 2020 წლის ოქტომბერში დაგეგმილი საქართველოს საპარლამენტო არჩევნების ფონზე. ამ მიზნით, ღონისძიება გეგმავს ადგილობრივი და საერთაშორისო ექსპერტებისა და დაინტერესებული პირების ჩართულობით გამართოს დისკუსიები ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა: საარჩევნო კანონმდებლობა და პრაქტიკა, პოლიტიკური შემოწირულობები და პოლიტიკური პარტიების დაფინანსება, საარჩევნო კამპანიის დროს ადმინისტრაციული რესურსების გამოყენება, ლობიზმი და გამჭვირვალობის საერთაშორისო სტანდარტები.
ფორუმი ორგანიზებულია ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) მიერ ღია მმართველობის პარტნიორობასთან (OGP) თანამშრომლობით, გლობალური საქველმოქმედო ორგანიზაციის Luminate-ის მხარდაჭერით.
უზრუნველყოფილი იქნება სინქრონული ქართული თარგმანი.
გთხოვთ, რეგისტრაცია გაიაროთ (არაუგვიანეს 2020 წლის 1 ოქტომბრისა) შემდეგ ბმულზე. ფორუმში მონაწილეობის მისაღებად რეგისტრაციის გავლა სავალდებულოა. რეგისტრაციის გავლის შემდეგ მიიღებთ კონფერენციის ბმულს.

Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) is delighted to invite you to a high-level international conference Good Governance Forum 2020 (GG Forum 2020).
Dates: October 2, 2020
Time: 13:00-18:00 (UTC/GMT+4)
The 2020 GG Forum aims to explore innovative mechanisms and the most cost-effective approaches to ensuring political integrity, especially at a time of upcoming Georgia’s parliamentary elections planned in October, 2020 in Georgia. The conference intends to do this by engaging local and international experts and stakeholders around several key related issues: electoral legislation and practice, political donations and political party financing, use of administrative resources during the election campaign, lobbyism and international transparency standards.
The Forum is organized by the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) in cooperation with the Open Government Partnership (OGP), with the support of the global philanthropic organization, Luminate.
Simultaneous English-Georgian translation will be provided.
We kindly ask you to complete your registration (not later than October 01, 2020) by following this link. Registration is mandatory for participation. Upon registration, you will receive the online conference link.