ტრენინგები აჭარის უმაღლესი საბჭოს თანამშრომლებისათვის დასრულდა
ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) ორგანიზებით აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს თანამშრომლებისათვის ტრენინგების სერია  „დისტანციური მართვა და  კომუნიკაციის უნარები“ ჩატარდა.
პანდემიის პირობებში განსაკუთრებით რთულია ეფექტიანი სამუშაო პროცესის შენარჩუნება. ამდენად, ტრენინგების მიზანს წარმოადგენდა ახალი კორონავირუსის საფუძველზე შექმნილ გამოწვევებთან გამკლავება დისტანციური მართვისა და კომუნიკაციის უნარების გაძლიერებისა და გაღრმავების გზით.
ტრენინგების სერია მოიცავდა 3 ეტაპს: 1. ვიდეოკონფერენციებისთვის განკუთვნილი პლატფორმები - Google meet, Zoom, Jitsi; 2. Google Drive - როგორც ერთდროულად ერთ დოკუმენტზე მუშაობის პლატფორმა; 3. ClickUp - თქვენი სამუშაო სივრცე (დავალებების შექმნა, თანამშრომლებზე გადანაწილება, პროექტების მართვა და ვადების მონიტორინგი). ტრენინგები ჩატარდა დისტანციურად, სხვადასხვა ელექტრონული კომუნიკაციის საშუალებით.
ტრენინგები გაიარა უმაღლესი საბჭოს 30-მა თანამშრომელმა, რომლებსაც გადაეცათ სერტიფიკატები.
ტრენინგების კურსს უძღვებოდა სსიპ „მონაცემთა გაცვლის სააგენტოს“ საინფორმაციო ტექნოლოგიების ბიზნეს ანალიტიკოსი - გიორგი ნაცვლიშვილი.
ტრენინგი ევროკავშირისა (EU) და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით, ინიციატივის „საპარლამენტო დემოკრატიის კონსოლიდაცია საქართველოში“ ფარგლებში გაიმართა.

The Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) organized training sessions “Remote Control and Communication Skills” for the staff of the Supreme Council of the Autonomous Republic of Ajara.
Considering the fact that maintaining effective working process is particularly challenging under the conditions caused by coronavirus pandemic, the training session has been directed to strengthening and enhancing remote control mechanisms and communication skills.
The training session covered 3 stages: 1. Video conference platforms - Google meet, Zoom, Jitsi; 2. Google Drive - as a platform for working on one document simultaneously; 3. ClickUp - your workspace (creating assignments, staff redeployment, managing projects and monitoring deadlines). The trainings were conducted remotely, through various electronic communications methods.
30 employees of the Supreme Council passing trainings and have been awarded with the certificates.
The course of training was led by Giorgi Natsvlishvili, Business Analyst of Information Technology of LEPL Data Exchange Agency.
The training was supported by the European Union (EU) and the United Nations Development Program (UNDP) within the framework of the "Consolidation of Parliamentary Democracy in Georgia" initiative.