IDFI მედიაში 11 ოქტომბერი 2013
საპატრულო პოლიციამ ექვს თვეში მოქალაქეებს 31 106 828 ლარის ჯარიმა დააკისრა
2013 წლის იანვრიდან ივნისამდე მონაკვეთში საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტმა მოქალაქეებს 31 106 828  ლარის ოდენობის ჯარიმა დააკისრა - ამის შესახებ ინფორმაციას, “ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი” ავრცელებს.
2011 და 2012 წლების შესაბამისი პერიოდების ანალოგიური ინფორმაცია IDFI-იმ შინაგან საქმეთა სამინისტროდან 2012 წლის აგვისტოშიც მიიღო, მონაცემები ასე გამოიყურება: 2011 წლის 6 თვე – 21 134 952 ლარი,  2012 წლის 6  თვე – 18 276 641 ლარი.
შინაგან საქმეთა სამინისტროდან მიღებული ოფიციალური მონაცემებით ირკვევა, რომ 2013 წლის საწყისი 6 თვის განმავლობაში საპატრულო პოლიციის მიერ ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა გამო დაკისრებულ ჯარიმათა რაოდენობა 2011 წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით გაზრდილია 9 971 876 ლარით (47,2%-ით), ხოლო 2012 წლის ანალოგიურ პერიოდთან  შედარებით 12 830 187 ლარით (70% -ით).