2030 დღის წესრიგის ინსტიტუციური ინტეგრაცია ბელარუსსა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის სხვა ქვეყნებში
კონტრაქტის დანიშნულება: SDG ლოკალიზაციის სამუშაო შეხვედრის ორგანიზება და გამართვა ქართველ და ბელარუს პარტნიორებთან
პროექტი2030 დღის წესრიგის ინსტიტუციური ინტეგრაცია ბელარუსსა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის სხვა ქვეყნებში
დონორი:  გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება (GIZ) GmbH
ბიუჯეტი: 24,273 GEL
ხანგრძლივობა: 24 ივნისი – 8 ივლისი, 2022 წელი
მომსახურების ხელშეკრულება ითვალისწინებდა საქართველოში ბელარუსი და გერმანელი ექსპერტების სასწავლო ვიზიტის ორგანიზებას მდგრადი განვითარების მიზნების (SDGs) ლოკალიზების შესახებ.
სერვისი შემდეგი სახის დავალებებს მოიცავდა:
1. სამუშაო შეხვედრის ორგანიზება და განხორციელება - სამუშაო შეხვედრის მეთოდოლოგიის გაწერა; პრეზენტაციები თემაზე: 2030 დღის წესრიგის ლოკალიზაციის კუთხით საქართველოში არსებული მდგომარეობა; სამუშაო შეხვედრის გამართვა, მოდერაცია და მისი მთავარი შედეგების დოკუმენტირება;
2. საველე გასვლის ორგანიზება და განხორციელება - ვიზიტის ფარგლებში იმ საკითხების იდენტიფიცირება და კოორდინირება, რომლებიც სამუშაო შეხვედრის საერთო მიზნების მიღწევას უწყობს ხელს; მოსანახულებელი ადგილის შესახებდაინტერესებული მხარეების ინფორმირება; საველე გასვლის ტექნიკური კონცეფცია; საველე გასვლის შედეგების დოკუმენტირება;
3. სამუშაო შეხვედრისა და საველე გასვლის ლოგისტიკური უზრუნველყოფა - ქეითერინგის ორგანიზება როგორც სამუშაო შეხვედრის, ისე საველე გასვლის დროს; ტექნიკური აღჭურვილობით უზრუნველყოფა; საველე გასვლის პირობებში ტრანსპორტის საკითხის მოწესრიგება; მონაწილეებისთვის (განსაკუთრებით უცხოელი მონაწილეებისთვის) საკონტაქტო პირის გამოყოფა; სამუშაო შეხვედრისა და საველე გასვლის დროს გაწეული ხარჯების დაფარვა.

Purpose of the Contract: Organisation and implementation of the Workshop on localisation with Georgian and Belarusian partners
Project: Institutional Integration of the Agenda 2030 in Belarus and Other Eastern Partnership Countries
Donor: The Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH
Budget: 24,273 GEL
Duration: June 24 – July 8, 2022
The service contract considered the organization of study trip for Belorussian and German experts in Georgia on the Localization of Sustainable Development Goals (SDGs).
The service included the following tasks:
1. Organisation and implementation of the workshop - preparation of workshop methodology; presentations concerning the Georgian status quo of localizing the Agenda 2030; implementation, moderation and documentation of the workshop and its results;
2. Organisation and implementation of the field trip - identifying and coordination of relevant visiting points supporting the achievement of the overall workshop goals; approaching and preparing stakeholders of the visiting points; technical concept of the field trip; documentation of the field trip results;
3. Logistical support of the workshop and field trip - organization of catering during the workshop day and during the field trip; organization of technical equipment; organization of transport on the day of the field trip; providing contact and resource person for participants (especially for foreign participants); settlement of costs incurred during the workshop and field trip.