IDFI-ს, IREX-ს, PSDA-ს და GLA-ს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
სიახლეები | მემორანდუმები 9 სექტემბერი 2014
2014 წელს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა სერვისების განვითარების სააგენტოს (PSDA), საქართველოს ბიბლიოთეკების ასოციაციას (GLA), საერთაშორისო კვლევებისა და გაცვლების საბჭოსა ( IREX) და ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტს (IDFI) შორის.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი ადგენს ზემოთ-ხსენებულ ორგანიზაციებს შორის თანამშრომლობის მიმართულებებს პროექტ „საჯარო ბიბლიოთეკები ადგილობრივი განვითარების“ ფარგლებში. მემორანდუმის მიზანია დაადგინოს თანამშრომლობის საერთო ხედვები პროექტის მიზნებთან შესაბამისობაში. მხარეებს გაცნობიერებული აქვთ რომ მემორანდუმი არ შეიცავს რაიმე სახის საგადასახადო ვალდებულებას. პროექტ „საჯარო ბიბლიოთეკები ადგილობრივი განვითარებისთვის“ ფარგლებში მხარეთა მიზანს წარმოადგენს ისეთი ბიბლიოთეკის მოდელის პილოტირება,რომლის საშუალებითაც სოფლის მოსახლეობას ექნება შესაძლებლობა მიიღოს სერვისები და საჭირო ინფორმაცია.
მხარეები შეთანხმდნენ ეთანამშრომლათ შემდეგ საკითხებზე: