IDFI-მ საქართველოს პარლამენტიდან გამოითხოვა საჯარო ინფორმაცია
1.საქართველოს პარლამენტის 2010 წ. ბიუჯეტი თვიური ან/და კვარტლური ხარჯთაღრიცხვით, მ.შ., 2010წ.ბიუჯეტში შეტანილი ცვლილებები (ასეთის არსებობის შემთხვევაში).
2.საქართველოს პარლამენტის  წევრთა (პარლამენტის თავმჯდომარის, პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილეების, კომიტეტების თავმჯდომარეებიხ, კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილეებიხ და პარლამენტის სხვა წევრებიხ) სია (თანამდებობების მიხედვით) და თითოეულის  თანამდებობრივ სარგოებზე(ცალ-ცალკე), სახელფასო დანამატებზე და  პრემიებზე  ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხების ოდენობა  2010 წ  განმავლობაში თვეების მიხედვით.
3.პარლამენტის წევრების (ზემოაღნიშნული პირების) უფლებამოსილების განხორციელებასთან დაკავშირებული სხვა ანაზღაურების შესახებ, რაც გათვალისწინებულია პარლამენტის  რეგლამენტით (24-ე მუხლი).
4.საქართველოს პარლამენტის  წევრთა (პარლამენტის თავმჯდომარის, პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილეები, კომიტეტების თავმჯდომარეები, კომიტეტის თავმჯდომარეების მოადგილეები და პარლამენტის სხვა წევრები) ქვეყნის შიგნით და გარეთ მივლინებებზე   ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხების ოდენობა 2010 წ.  განმავლობაში თვეების მიხედვით (ცალ-ცალკე).
5. ინფორმაცია ავტოპარკის შესახებ: საქართველოს პარლამენტის ბალანსზე რიცხული ავტომანქანების პერსონალურად გადანაწილება საქართველოს პარლამენტის წევრებზე თანამდებობების მიხედვით ( პარლამენტის თავმჯდომარის, პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილეები და სხვა წევრები), მათ შორის ავტომანქანის მოდელი და საწვავის ხარჯის ყოველთვიური ზღვრული ლიმიტი (მათ შორის საწვავის ტიპი) 2010 წ განმავლობაში. თითოეული პარლამენტის წევრის სამსახურის ავტომანქანებით მომსახურებაზე (შეკეთება,ცვეთა) ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხის ოდენობა 2010 წ განმავლობაში.
6. ინფორმაცია კავშირგაბმულობის ხარჯების შესახებ: ზემოაღნიშნული პირების (ცალ-ცალკე) სატელეფონო საუბრებზე (მათ შორის მობილურ  ტელეფონებზე) ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხის ოდენობა 2010 წ განმავლობაში.
7. მობილური  ტელეფონებისა და ავტომანქანების შესყიდვაზე პარლამენტის ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხების ოდენობა 2010 წწ განმავლობაში.
8. 2010 წელს ოქტომბრის მდგომარეობით პარლამენტის  ბალანსზე არსებული უძრავი ქონების ჩამონათვალი და თითოეულის  ღირებულება.
9. 2010 წელს  პარლამენტის კომპეტენციის სფეროში  განხორციელებული პროექტებისა და პროგრამების  ჩამონათვალი.
10. 2010 წელს პარლამენტის აპარატის  მიერ  გამოცხადებული ტენდერებისა და განხორციელებული შესყიდვების სრული ჩამონათვალი.
11. 2010 წელს პარლამენტის მიერ ჩატარებული კულტურული (კონფერენციების, პრეზენტაციების, თემატური სემინარების, პრესტურების, გამოფენების, კონკურსების და სხვა ღონისძიებების ორგანიზება და ჩატარება)და სარეკლამო ღონისძიებების სრული სია.
12. 2010 წელს პარლამენტში უცხო ქვეყნების დელეგაციების, ცალკეულ სახელმწიფო, პოლიტიკურ და საზოგადო მოღვაწეთა, დიპლომატიურ წარმომადგენელთა მიღებების ჩამონათვალი და ორგანიზების ხარჯები.
13. საქართველოს პარლამენტში საჯარო დაწესებულებებიდან (კერძოდ: სამინისტროები, პრეზიდენტის ადმინისტრაცია და მთავრობის კანცელარია) 2010 წლის 10 დეკემბერს წარდგენილი ანგარიშები: საჯარო დაწესებულებაში შესული საჯარო ინფორმაციის გაცემის, ასევე უარის თქმის თაობაზე მიღებულ გადაწყვეტილებათა რაოდენობის შესახებ, აგრეთვე ზოგადი ადმინისტრაციული კოდექსის 49-ე მუხლით გათვალისწინებული სხვა მოთხოვნების შესახებ  სრული ინფორმაცია.
ზოგადი ადმინისტრაციული კოდექსის  მე-40 მუხლის პირველი ნაწილის შესაბამისად ინფორმაცია მოწოდებული უნდა იქნეს ათი სამუშაო დღის ვადაში.

IDFI requested following public information:
1. 2010 budget of Parliament of Georgia and Changes in the Budget with quarterly and monthly breakdown.
2. The list of members of Parliament (Chairman of Parliament, Deputy Chairmen of Parliament, Chairmen of committee and Deputy Chairmen of committee and other members of Parliament), salaries and bonuses of members of Parliament paid from the Government Budget during the 2010 calendar year (monthly).
3. Information about other compensation for members of Parliament (above mentioned persons) in coherence with execution of authority, scheduled with Parliament regulations (Chapter 24).
4.Expenses incurred by the official trips of members of Parliament (Chairman of Parliament, Deputy Chairmen of Parliament, Chairmen of committee and Deputy Chairmen of committee and other members of Parliament) both domestic and international during the 2010 calendar year (apart).
5. Information pertaining costs for auto purchases and maintenance expenses during 2010 calendar year: personally allotment of auto vehicles on the members of Parliament according to their positions (Chairman of Parliament, Deputy Chairmen of Parliament, Chairmen of committee and Deputy Chairmen of committee and other members of Parliament), also model of auto vehicles and monthly limit of fuel (type of fuel as well). Costs for auto maintenance (reparation, wear) for each Member of Parliament paid from the Government Budget.
6. Information About communication costs (conversations over fixed network and mobile phone) of above mentioned persons (apart) paid from the Government Budget during the 2010 calendar year.
7. Costs for purchases of cars and mobile phones paid from the budget during the 2010 calendar year.
8.The list and Value of real estate properties on the balance sheet of Parliament.
9. The list of Projects and Programs carried out within the competence of Parliamentduring the 2010 calendar year.
10. The complete list of tenders announced by the Parliament and implemented purchases during the 2010 calendar year.
11. The complete list of cultural and advertising events (conferences, presentations, thematic seminars, press tours and organization and implementation of other events) carried out by the Parliamentduring the 2010 calendar year.
12. The list of official receptions of foreign Delegations, several state, political and public representatives and their organization costs.
13. Reports pertaining decisions on providing or denying of access of public information submitted by public institutions to the Parliament of Georgia on December 10, 2010.
According to the Administrative Code of Georgia requested information shall by provided no later than in ten days.