• ადმინისტრაციის ბალანსზე რიცხული ავტომანქანების ჩამონათვალი და საწვავის მოხმარებაზე გაწეული ხარჯები
• ინფორმაცია 2012 წლის 1 იანვრიდან 2013 წლის 31 იანვრის ჩათვლით განხორციელებული შესყიდვების შესახებ
იხილეთ 2013 წლის 11 თებერვალს ჩაბარებული წერილი
მიუხედავად იმისა, რომ საქართველოს ზოგადი ადმინისტრაციული კოდექსის მე-40 მუხლის პირველი ნაწილის შესაბამისად, პრეზიდენტის ადმინისტრაციას აქვს ვალდებულება მოთხოვნილი ინფორმაცია გასცეს დაუყოვნებლივ, ან არა უგვიანეს 10 დღისა (ასეთ შემთხვევაში საჯარო დაწესებულება ვალდებულია დაუყოვნებლივ აცნობოს ამის შესახებ განმცხადებელს), პრეზიდენტის ადმინისტრაციიდან პასუხი წერილის გაგზავნიდან ერთი თვის შემდეგაც არ მიგვიღია.
ამის საფუძველზე 2013 წლის 13 მარტს პრეზიდენტის ადმინისტრაციას გაეგზავნა ადმინისტრაციული საჩივარი.
IDFI-ის პრაქტიკაში არის კიდევ ორი შემთხვევა, როდესაც პრეზიდენტის ადმინისტრაციამ უპასუხოდ დატოვა მოთხოვნები, რაც გასაჩივრდა. პირველი შემთხვევა ეხება 2011 წლის 24 აგვისტოს წერილს, ხოლო მეორე - 2012 წლის 2 აგვისტოს წერილს.
საინტერესოა ის გარემოება, რომ ორივე შემთხვევაში თბილისის საქალაქო სასამართლოში  დანიშნული პირველი სასამართლო სხდომის გამართვამდე რამდენიმე საათით ადრე IDFI-მ მიიღო წერილი პრეზიდენტის ადმინისტრაციიდან, რომელშიც აღნიშნული იყო, რომ ინფორმაციის მისაღებად გადასახდელია ასლის გადაღების მოსაკრებელი, რის გამოც სასამართლო სხდომა გადაიდო.
პრეზიდენტის ადმინისტრაციასთან არსებული წინა დავების შესახებ დეტალური ინფორმაციისთვის გაეცანით შემდეგ ბმულებს:
IDFI იმედს გამოთქვამს, რომ მსგავსი გამოცდილება არ იქცევა ტრადიციად და საჯარო მოთხოვნებზე დროული და სრულყოფილი რეაგირება გახდება პრეზიდენტის ადმინისტრაციის, ისევე როგორც სხვა საჯარო დაწესებულებების პრაქტიკის ნაწილი.