პრეზიდენტის Facebook გვერდი ერთ დღეში დაახლოებით 2500-მა ადამიანმა დატოვა
სიახლეები | ინტერნეტი და ინოვაციები | პუბლიკაციები | ბლოგპოსტები 20 სექტემბერი 2012
„ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი“ პროექტის – „ელექტრონული ჩართულობის განვითარება საქართველოში“ – ფარგლებში მესამე თვეა საჯარო დაწესებულებების, პოლიტიკური პარტიებისა და მედია საშუალების Facebook-ის გვერდებს ამონიტორინგებს. ბოლო ორი დღეა საკმაოდ საინტერესო ფაქტი დაფიქსირდა პრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის გვერდთან დაკავშირებით. ერთ დღეში ხსენებულ სოციალურ ქსელში  მისი ოფიციალური გვერდის მომწონებელთა რიცხვმა დაახლოებით 2500-ზე მეტი მომხმარებლით იკლო.
უნდა აღინიშნოს, რომ პრეზიდენტის ადმინისტრაციის გვერდი ე.წ „დამლაიქებელთა“ რაოდენობის ზრდით გამოირჩეოდა. სამი თვის მანძილზე გვერდის ადმინსიტრატორის მიერ განთავსებული ინფორმაციის გამომწერთა რიცხვი საშუალოდ 480-ით იზრდებოდა. გამონაკლისი იყო ზოგიერთი დღე, როცა „დამლაიქებელთა“ რიცხვი 200-400-ით კლებულობდა. ბოლო დროს დაფიქსირებული შემთხვევა კი უპრეცენდენტოდ შეიძლება ჩაითვალოს.