• კორუფციასთან ბრძოლა
ასობით ადამიანი შეიკრიბა ქალაქ რუსთავის პარკში 2017 წლის 24 სექტემბერს გლობალური მიზნების ფესტივალზე „მომავალი = შენ“. ფესტივალის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი კომპონენტი „სტრიტ არტის დღე“ იყო, რომელიც გაეროს განვითარების პროგრამის, IDFI-ისა და რუსთავის მერიის ორგანიზებით გაიმართა. ღონისძიების პარტნიორები და მხარდამჭერები იყვნენ შვედეთის მთავრობა, გაეროს მოხალისეები (UNV) და საერთაშორისო ორგანიზაციები Edgeriders და Futuremakers.
ფესტივალამდე, 2 დღის განმავლობაში ცნობილი ქართველი მხატვრები - LAMB,  WPC, Dr. Love, Jokonda, მუსია ქებურია, TAmOonz, Slow Pulse, Gamez, Chilone და სხვები - ქმნიდნენ კრეატიულ კომპოზიციებს რუსთავის პარკის ზაფხულის თეატრის კედლებზე. მათი ნამუშევრები ეხმიანება მდგრადი განვითარების ისეთ მთავარ თემებს, როგორიცაა: სიღარიბის აღმოფხვრა, ადამიანის უფლებები, გენდერული თანასწორობა, განათლება, გარემოს დაცვა და ჯანმრთელობა.

Future in Focus – Georgia Celebrates the Global Goals Festival
Hundreds of people gathered in Rustavi on September 24, 2017 to attend the Global Goals Festival titled Future = You. One of the main components of the festival was the Straight Art Day, which was organized by UNDP, IDFI and Rustavi City Hall. The event was supported by the Swedish Government, United Nations Volunteers (UNV) and international organizations Edgeriders and Futuremakers.
Two days prior to the festival, well-known Georgian graffiti artists - LAMB, WPC, Dr. Love, Jokonda, Musia Keburia, TAmOonz, Slow Pulse, Gamez, Chilone, and others - created graffiti murals on the walls of the Rustavi Summer Theater. Their works reflect key issues of sustainable development, such as: eradicating poverty, human rights, gender equality, education, environmental protection and health.