საინფორმაციო სესია: მდგრადი განვითარების მიზნები და საქართველო
2017 წლის 2 მაისს, კლუბ „ლოლიტა“-ს საკონფერენციო დარბაზში გაიმართა საინფორმაციო შეხვედრა „მდგრადი განვითარების მიზნები და საქართველო“. შეხვედრას ესწრებოდნენ მდგრადი განვითარების მიზნების (SDGs) შესახებ ინფორმაციის გავრცელების მიზნით გამოცხადებულ - ვიზუალიზაციისა და სტუდენტური ესეების კონკურსებში მონაწილეობის მსურველები.
შეხვედრა ჩატარდა ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI), საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციისა და გაეროს განვითარების პროგრამასთან (UNDP) თანამშრომლობით და შვედეთის მთავრობისა და აშშ-ის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ხელშეწყობით.

On May 2, 2017, in the conference room of the Club "Lolita", the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI), in cooperation with the Administration of the Government of Georgia and United Nations Development Programme (UNDP), and with the support from the Government of Sweden and the United States Agency for International Development (USAID) hosted an information session ‘Sustainable Development Goals (SDGs) and Georgia.’
The session brought together potential participants of the SDG visualization and students essay competitions that aim to promote Sustainable Development Goals in Georgia.