საქართველოს პარლამენტმა საპარლამენტო ღიაობის რიგით მესამე სამოქმედო გეგმაზე მუშაობა დაასრულა
7 ივნისს, ღია მმართველობის მუდმივმოქმედმა საპარლამენტო საბჭომ და საბჭოსთან არსებულმა საკონსულტაციო ჯგუფმა რიგით მესამე სამოქმედო გეგმისათვის (2018-2019) შემუშავებული 7 ვალდებულება განიხილა. შეხვედრის მონაწილეებს მისასალმებელი სიტყვით მიმართეს ღია მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭოს თავმჯდომარემ - ირინა ფრუიძემ, საქართველოში ევროკავშირის დელეგაციისმმართველობის სექტორის კოორდინატორმა - სოფი ჰუე გერიშმა, UNDP დემოკრატიული მმართველობის ჯგუფის ხელმძღვანელმა - გიგი ბრეგაძემ და IDFI-ის აღმასრულებელმა დირექტორმა - გიორგი კლდიაშვილმა.
ღონისძიების ორგანიზატორი იყო საქართველოს პარლამენტი, ევროკავშირის (EU), გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) და ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) მხარდაჭერით.

On 7 June, seven commitments for the third Open Parliament Action Plan (2018-2019) were discussed by the members of the Permanent Parliamentary Council on Open Governance and its Consultative Group. Participants were welcomed by Irina Pruidze – Chairperson of the Permanent Parliamentary Council on Open Governance, Sophie Huet-Guerriche – Governance Sector coordinator at the EU Delegation to Georgia, Gigi Bregadze –UNDP Democratic Governance Team Leader, and Giorgi Kldiashvili – IDFI’s Executive Director.
The event was supported by the European Union (EU), United Nations Development Programme (UNDP) and the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI).