სახელმწიფო შესყიდვების საკითხებში საერთაშორისო ექსპერების შეხვედრა
IDFI-მ უმასპინძლა 2 დღიან სამუშაო შეხვედრას (29-30 ოქტომბერი) აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების მონაწილეობით. 25-მა ექსპერტმა სახელმწიფო შესყიდვების საკითხებში აზერბაიჯანიდან, სომხეთიდან, უკრაინიდან, მოლდოვიდან, ბელორუსიდან და საქართველოდან განიხილეს სახელმწიფო შესყიდვების სისტემები მონაწილე ქვეყნებში და IDFI-ის მიერ შემუშავებული მეთოდოლოგია.
შეხვედრა გაიმართა პროექტ „გამჭვირვალე საჯარო შესყიდვების რეიტინგი - საჯარო შესყიდვების კანონმდებლობისა და მისი აღსრულების შეფასება ევრაზიის რეგიონში“ - ის ფარგლებში.

Meeting of International Experts on Public Procurement Issues
IDFI hosted a 2 days’ workshop (29-30 October) on Accessing Public Procurement Legislation and Practices in eastern partnership countries. 25 experts (from state structures and NGOs) on public procurement issues from Azerbaijan, Armenia, Ukraine, Moldova, Belarus and Georgia discussed public procurement systems in participant countries and finalize the transparent procurement rating methodology/suggested indicators for PPL implementation assessment developed by IDFI.
The workshop was held within the framework of the project on “Transparent Public Procurement Rating– Assessing Public Procurement Legislation and the Enforcement Process in the Eurasian Region.”