სამუშაო შეხვედრა სტუდენტებთან
სიახლეები 6 ოქტომბერი 2014
2014 წლის 4-5 ოქტომბერს პროექტის „მთავრობის გასაკონტროლებლად საჭირო ელ-უნარების განვითარება“ მონაწილე სტუდენტებისთვის სამუშაო შეხვედრა გაიმართა. სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ მიეღოთ დამატებითი ინფორმაცია ღია მმართველობის პარტნიორობის (OGP) პლატფორმის, მასში ჩართული ქვეყნების და მათ მიერ აღებული ვალდებულებების შესახებ. IDFI-ის აღმასრულებელმა დირექტორმა, გიორგი კლდიაშვილმა, სტუდენტებს გააცნო OGP-ის მუშაობის მექანიზმები, საქართველოს გაწევრიანება, სამოქმედო გეგმის პრიორიტეტები და უკვე შესრულებული თუ შესასრულებელი ვალდებულებები.
შეხვედრის მეორე ნახევარი დაეთმო საჯარო პოლიტიკის ანალიზს და აკადემიურ წერას. საჯარო პოლიტიკის ნაწილში სტუდენტებმა მონაწილეობა მიიღეს ონლაინ-კენჭისყრაში და თავად გამოავლინეს საჯარო პოლიტიკის სამი მათთვის პრიორიტეტული სფერო, რომელზეც შემდგომში გააგრძელებენ მუშაობას. აკადემიური წერის სესია დაეთმო წერის ტექნიკებისა და კვლევის მეთოდების გაცნობას, სადაც მომხსენებელმა ძირითადი აქცენტი გააკეთა მოკლე, მარტივი და საინტერესოდ წასაკითხი ნაშრომის მომზადების მნიშვნელობასა და მცირე დროში ეფექტური კვლევის განხორციელებაზე.
აღსანიშნავია, რომ მონაწილეებს სამი თვის განმავლობაში შესაძლებლობა ექნებათ თავად დააკვირდნენ ხელისუფლების საქმიანობას და მოამზადონ ბლოგ-პოსტი საკუთარი მონიტორინგის შედეგების საფუძველზე. ტრენინგის მონაწილეები ასევე მიიღებენ მონაწილეობას ესეების კონკურსში, რომლის საუკეთესო 10 მონაწილის ბლოგი გამოქვეყნდება IDFI-ის გვერდზე და სამ გამარჯვებულს გადაეცემა Kindle.
პროექტის „ახალგაზრდებში მთავრობის გასაკონტროლებლად საჭირო ელ-უნარების განვითარება“ ხორციელდება საქართველოში აშშ-ის საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით.