გიწვევთ გამჭვირვალე სახელმწიფო შესყიდვების რეიტინგის 2020 წლის ანგარიშის პრეზენტაციასა და ონლაინ დისკუსიაზე
სიახლეები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა | სტატია | რეგიონული და გლობალური საქმიანობა 21 იანვარი 2021
ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი (IDFI) გიწვევთ გამჭვირვალე სახელმწიფო შესყიდვების რეიტინგის (Transparent Public Procurement Rating - TPPR) 2020 წლის ანგარიშის პრეზენტაციასა და ონლაინ დისკუსიაზე
თარიღი: 28 იანვარი
ღონისძიებას დაესწრებიან გამჭირვალე სახელმწიფო შესყიდვების რეიტინგის ქსელის წევრები, ისევე როგორც სამოქალაქო საზოგადოების, საერთაშორისო ორგანიზაციებისა და სახელწმიფო დაწესებულებათა წარომადგენლები მსოფლიო სხვადასხვა რეგიონიდან, რომლებიც საქმიანობენ მთავრობის ანგარიშვალდებულების, კარგი მმართველობისა და სახელმწიფო შესყიდვების მიმართულებით.
IDFI წარადგენს გამჭირვალე სახელმწიფო შესყიდვების რეიტინგის პლატფორმას - www.tpp-rating.org, შეფასების მეთოდოლოგიას, განიხილავს უახლეს რეიტინგს და 40 ქვეყნის სახელმწიფო შესყიდვების სისტემის შეფასების შედეგად გამოკვეთილ ძირითად მიგნებებსა და რეკომენდაციებს. ღონისძიებაზე სიტყვით წარსდგებიან ასევე TPPR-ის პარტნიორი ორგანიზაციების წარმომადგენლები, რომლებიც განიხილავენ სახელმწიფო შესყიდვების მიმართულებით საკუთარ ქვეყნებში არსებულ გამოწვევებსა და არსებულ მდგომარეობას.
ღონისძიება ტარდება პროექტის ფარგლებში „საერთაშორისო ანტიკორუფციული პლატფორმების გავლენის შესწავლა საქართველოსა და ევრაზიის რეგიონში გამჭვირვალე და ანგარიშვალდებული სახელმწიფო შესყიდვების წახალისებაში“. პროექტი დაფინანსებულია "ღია საზოგადოების ინსტიტუტის ბუდაპეშტის ფონდის" (OSI) მიერ.
გთხოვთ, რეგისტრაცია გაიაროთ არაუგვიანეს 2021 წლის 25 იანვრისა შემდეგ ბმულზე. ღონისძიებაში მონაწილეობის მისაღებად რეგისტრაციის გავლა სავალდებულოა. რეგისტრაციის გავლის შემდეგ მიიღებთ კონფერენციის ბმულს.

Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) is pleased to invite you to the Presentation and Online Discussion of Transparent Public Procurement Report (TPPR) 2020.
Date: 28 January 2021
Time: 13:00 - 15:00h Central European Time (GMT +1)
Working Language: English
The report was developed within the project “Studying How Major International Anti-corruption Platforms Promote Transparent & Accountable Public Procurement in Georgia and Eurasia Region”, which is supported by Open Society Institute Budapest Foundation (OSI).
The event will bring together relevant civil society organizations, international experts and government representatives from around the globe, working on the topics of government accountability, good governance and public procurement.
During the event, IDFI will present the global Transparent Public Procurement Rating Platform - www.tpp-rating.org, discuss the latest rating based on the assessment of 40 countries across the globe, main trends and recommendations. Representatives from selected TPPR partner organizations will also discuss the recent developments and challenges in the area of public procurement at their national levels.
The Transparent Public Procurement Report 2020 which will be shared with relevant stakeholders after the event will also include country-tailored individual assessments and recommendations.
You are kindly invited to register at the link at your earliest convenience and no later than 25 January 2021.