m.saghareishvili@idfi.ge
მარიამ საღარეიშვილი IDFI-ს 2021 წელს შემოუერთდა „Deloitte Consulting“-ის მიერ დაფინანსებული პროექტის „საჯარო და კერძო სექტორებს შორის დიალოგის ხელშეწყობა საქართველოში მონიტორინგისა და ცნობიერების ამაღლების გზით“ ფარგლებში.
IDFI-ში მუშაობის დაწყებამდე მარიმი მუშობდა საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროში საგარეო ვაჭრობის პოლიტიკის მიმართულებით და მკვლევარად პი ემ სი კვლევით ცენტრში. მას აქვს მაგისტრის ხარისხი ეკონომიკაში ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლა ISET-დან და ბაკალავრის ხარისხი ბიზნესის ადმინისტრირებაში თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან.
მარიამი არის ეკონომიკური კვლევების ავტორი. მას აქვს 5 წლიანი გამოცდილება აკადემიურ საქმიანობაში, კერძოდ კითხულობს ლექციებს რამდენიმე საგანმანათლებლო დაწესებულებაში.

m.saghareishvili@idfi.ge
Mariam Saghareishvili joined IDFI in 2021 as part of the project “Promoting PPD in Georgia through Monitoring and Awareness Raising” funded by “Deloitte Consulting”.
Prior to joining IDFI, Mariam worked for the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia in the foreign trade policy department and as a researcher for PMC Research Center. Mariam holds a master’s degree in Economics from the International School of Economics at TSU and a bachelor’s degree in Business Administration from TSU.
Mariam is the author of economic research papers. She has 5 years of lecturing experience and teaches courses in economics in several educational institutions.