საკანონმდებლო ღიაობა და ღია მმართველობის პარტნიორობა - 2015 წლის მიმოხილვა და მზადება 2016 წლისთვის
ღია მმართველობის პარტნიორობის (OGP) ინტერნეტ კონფერენცია 17 ნოემბერს გაიმართება სახელწოდებით ,,2015 წლის მიმოხილვა და მზადება 2016 წლისთვის: საკანონმდებლო ღიაობა და ღია მმართველობის პარტნიორობა." ინტერნეტ კონფერენცია 19:00 საათზე დაიწყება და 1 საათს გასტანს.
ინტერნეტ კონფერენციის სპონსორებს, OGP-ის მხარდაჭერის დეპარტამენტსა და მსოფლიო ბანკის ჯგუფს მიაჩნიათ, რომ 2015 წელს, ღია მმართველობის პარტნიორობამ მრავალ ქვეყანაში შეუწყო ხელი საკანონმდებლო ღიაობის გაუმჯობესებას. ამჯერად კი, ინტერნეტ კონფერენციის მსვლელობისას განიხილება საქართველოს ღია პარლამენტის სამოქმედო გეგმა.
ამასთანავე, ინტერნეტ კონფერენციის დროს საქართველოს ღია პარლამენტის სამუშაო ჯგუფს შეეძლება წარმოაჩინოს საქართველოს პარლამენტის წვლილი საქართველოს ღია პარლამენტის სამოქმედო გეგმის შემუშავებაში, რომელიც საქართველოს პარლამენტმა სამოქალაქო საზოგადოებასთან თანამშრომლობით ჩამოაყალიბა. ინტერნეტ კონფერენციაზე საქართველოს პარლამენტისა და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლები ისაუბრებენ მათ თანამშრომლობაზე ღია მმართველობის პარტნიორობის ფარგლებში, განიხილავენ თუ რა აქტივობები განახორციელეს საქართვლოში საკანონმდებლო ღიაობის ხელშესაწყობად, რა იყო მათ მიერ განხორციელებული წარმატებული ნაბიჯები და რა გამოცდილება მიიღეს აღნიშნული თანამშრომლობიდან.
ღია მმართველობის პარტნიორობის ინტერნეტ კონფერენციაზე მომხსენებლები იქნებიან: გიორგი კლდიაშვილი - ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) დირექტორი და OGP-ის საქართველოს ფორუმის თანა-თავმჯდომარე, სკოტ ჰაბლი - ეროვნული დემოკრატიული ინსტიტუტის (NDI) მმართველობის პროგრამების დირექტორი (NDI, ჩილეს კონგრესთან ერთად არის ღია მმართველობის პარტნიორობის საკანონმდებლო ღიაობის სამუშაო ჯგუფის თანა-თავმჯდომარე) და ნინო ბერაძე - საქართველოს პარლამენტის საზოგადოებასთან ურთიერთობისა და ინფორმაციის დეპარტამენტის უფროსი.

On November 17th the Open Government Partnership (OGP) Webinar will be held at 7 pm for 'Reviewing 2015, Looking to 2016: Legislative Openness and OGP".
Sponsors of the Webinar - the OGP Support Unit and World Bank Group claim that in 2015, the OGP assisted countries around the world in advancing their legislative openness. Thus, the Webinar is expected to provide an opportunity to discuss the Working Group's work plan for 2016 and hear ideas on what activities should be prioritized.
Moreover, during the Webinar the Working Group will highlight the work the Parliament of Georgia has done by developing an Open Parliament Georgia Action Plan 2015-2016 in collaboration with the civil society organizations. Representatives of the Parliament of Georgia and Georgian civil society will discuss their joint efforts to advance openness, underlining lessons they have learnt and practices that proved successful.
Speakers of the OGP Webinar will be: Giorgi Kldiashvili - Director of Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) and co-Chairman of the OGP Georgia's Forum, Scott Hubli - Director of Governance Programs at NDI (National Democratic Institute together with the Congress of Chile is a co-chair of the OGP's Legislative Openness Working Group) and Nino Beradze - Director of Public Relations and Information Department at the Parliament of Georgia.