ეროვნული უშიშროების საბჭოდან მიღებული საჯარო ინფორმაცია
საქართველოს ეროვნული უშიშროების საბჭოდან მიღებული საჯარო ინფორმაცია უკვე ხელმისაწვდომია ვებ-გვერდზე. უშიშროების საბჭომ არასრულყოფილად მოგვაწოდა ინფორმაცია პრემიებისა და 10 დეკემბრის ანგარიშების შესახებ, რადგან არ არის მოწოდებული ინფორმაცია თვეების მიხედვით და არ არის მოწოდებული საჯარო ინფორმაციის გაცემის ანგარიშები. სხვა დანარჩენ შემთხვევაში მოწოდებული ინფორმაცია სრულყოფილია.
როგორც მიღებული ინფორმაციიდან ირკვევა, 2012 წლის იანვრიდან 2013 წლის იანვრის ჩათვლით ეროვნული უშიშროების საბჭოს მდივანმა გიორგი ბოკერიამ პრემიის სახით აიღო 45 850 ლარი, მდივნის მოადგილემ თამარ კინწურაშვილმა - 38 930 ლარი, მდივნის მოადგილემ ბათუ ქუთელიამ - 47 456.87 ლარი, მდივნის მოადგილემ ლევან დუჩიძემ - 41 351.50 ლარი, მდივნის მოადგილემ თორნიკე თურმანიძემ - 39 555 ლარი. უშიშროების საბჭოს მდივნის თანამდებობრივი სარგო შეადგენს 3 540 ლარს. აქედან გამომდინარე, გიგა ბოკერიას 2012 წლის იანვრიდან 2013 წლის იანვრის ჩათვლით მთლიანობაში პრემიის სახით ხელფასის ერთმაგი ოდენობა ჩაერიცხა. მთლიანობაში უშიშროების საბჭოს მდივანსა და მის ოთხ მოადგილეზე პრემიის სახით 13 თვის მანძილზე გაიცა 213 143.37 ლარი, ხოლო ამავე პერიოდში აპარატის სხვა თანამშრომლებზე პრემიის სახით სულ გაიცა 373 905 ლარი.

Public information received from the National Security Council of Georgia
Information received from the National Security Council of Georgia is already available on the web-site. The information provided about bonuses and reports on release of public information is incomplete, since the bonuses are not given by month, and the reports submitted to the Administration of the President of Georgia and the Parliament of Georgia are not provided. In all the other cases the provided information is complete.
As it became clear from the received information, from 1 January 2012 by January 2013 the Secretary of the National Security Council, Giorgi Bokeria, received bonus of 45 850 GEL, Deputy Secretary Tamar Kintsurashvili – 38 930 GEL, Deputy Secretary Batu Kutelia – 47 456.87 GEL, Deputy Secretary Levan Duchidze – 41 351.50 GEL, Deputy Secretary Tornike Turmanidze – 39 555 GEL. Salary for the position of Secretary of the National Security Council amounts to 3 540 GEL. Hence, in the period between 1 January 2012 and the end of January 2013 Giga Bokeria received as much bonus as salary. In total, during 13 months the Secretary of the National Security Council and his four deputees received bonuses of 213 143.37 GEL, while the rest of the staff received 373 905 GEL as bonuses in the same period.