დონორი ორგანიზაცია: ნიდერლანდების სამეფოს საელჩო საქართველოში
პროექტი ეხება საქართველოში პერსონალური მონაცემების დაცვის რეჟიმის გაძლიერებას პროფესიულ ჯგუფებსა და სტუდენტებში პერსონალური მონაცემების დაცვის სტანდარტების შესახებ ცნობიერების ამაღლების, არსებულ გამოწვევებზე პროფესიულ და აკადემიურ წრეებში დისკუსიების წახალისებისა და სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურის შესაძლებლობების გაძლიერების გზით. პროექტის ფარგლებში განხორციელდება ცნობიერების ამაღლების აქტივობები, გავრცელდება არაერთი პუბლიკაცია/ვიზუალიზაცია, დაიგეგმება სამუშაო შეხვედრები შესაბამის სამიზნე ჯგუფებთან, სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურის პერსონალისათვის ჩატარდება ტრენინგები, ასევე, დაიგეგმება შესაბამისი აქტივობები სტუდენტებისთვის. პროექტის აქტივობების განხორციელების შედეგად, გაძლიერდება სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურის შესაძლებლობები, რაც ხელს შეუწყობს საქართველოში პერსონალური მონაცემების დაცვის უზრუნველყოფას.
პროექტის მთავარი მიზანია ხელი შეუწყოს ყველაზე პრობლემურ სფეროებში პერსონალური მონაცემების დაცვის გაძლიერებას.
-       პროფესიული ჯგუფებისა და სტუდენტების ცოდნისა და ცნობიერების ამაღლება პერსონალური მონაცემების დაცვის სტანდარტებთან დაკავშირებით.
-       პერსონალური მონაცემების დაცვასთან დაკავშირებული გამოწვევების შესახებ პროფესიული და აკადემიური დისკუსიების წახალისება.

Donor organization: Embassy of the Netherlands in Georgia
The project is related to strengthening the personal data protection regime in Georgia through enhancing the knowledge and awareness of professional groups and students of the personal data protection standards, fostering professional and academic discussions on challenges related to personal data protection, and strengthening the capacity of the State Inspector Service. Within the scope of the project, relevant awareness-raising activities will be carried out, a number of publications/visualizations will be disseminated, working meetings will be organized with target groups, training will be held for the staff of the State Inspector Service, and relevant activities will be organized with the aim of engagement of students. As a result of the project activities, the capacity of the State Inspector Service will be strengthened which will contribute to ensuring stronger protection of the personal data in Georgia.
The main purpose of the project is to contribute to strengthening the personal data protection regime in Georgia in the most problematic fields.
Objectives of the project
-To enhance the knowledge and awareness of professional groups and students of the personal data protection standards.