4 მარტს ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტმა (IDFI) კვლევის „მხილების ინსტიტუტის გამოწვევები საქართველოში - კანონმდებლობა და პრაქტიკა“ ონლაინ პრეზენტაცია გამართა.
ღონისძიებაზე დამსწრეებს მისასალმებელი სიტყვით მიმართა IDFI-ს აღმასრულებელმა დირექტორმა, გიორგი კლდიაშვილმა. IDFI-ს ანტიკორუფციული მიმართულების ხელმძღვანელმა, მარიამ მაისურაძემ ისაუბრა მხილების ინსტიტუტის გამოწვევებზე საქართველოში და მიმოიხილა მხილების ეროვნული პრაქტიკა. საქართველოში არსებულ მხილების შემთხვევებსა და ორგანიზაციულ გამოცდილებაზე კი ისაუბრეს სახალხო დამცველის პირველმა მოადგილემ, თამარ გვარამაძემ; საქართველოს დემოკრატიული ინიციატივის მრჩეველმა, გიორგი მშვენიერაძემ და საერთაშორისო გამჭვირვალობა საქართველოს უფროსმა ანალიტიკოსმა, ალექსანდრე ქევხიშვილმა.
მხილების ინსტიტუტის გამოწვევები საქართველოში - კანონმდებლობა და პრაქტიკა
ღონისძიების ჩანაწერი იხილეთ აქ.
ღონისძიება გაიმართა შვედეთის საერთაშორისო განვითარების თანამშრომლობის სააგენტოს, Sida-ს მხარდაჭერით.

On March 4, 2021 the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) presented the study “Challenges of Whistleblowing in Georgia – Legislation and Practice”.
Event participants were welcomed by Giorgi Kldiashvili – Executive Director of IDFI. IDFI Anti-corruption Direction head Mariam Maisuradze spoke about the challenges of whistleblowing institute in Georgia and reviewed the national Practice of whistleblowing. During the event the whistleblowing cases in Georgia and organizational experience were discussed by the First Deputy Public Defender of Georgia – Tamar Gvaramadze; Advisor of the Georgian Democratic Initiative – Giorgi Mshvenieradze and Senior Analyst of the Transparency International Georgia – Aleksandre Kevkhishvili.
Challenges of Whistleblowing in Georgia – Legislation and Practice
Watch the Live Video here.
The event was organized by IDFI, financially supported by the Swedish International Development Cooperation Agency, Sida.