რეგიონული საინფორმაციო კამპანია - საჯარო და კერძო სექტორებს შორის დიალოგის ხელშეწყობა - ქ.გორი
ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი (IDFI), USAID-ის ეკონომიკური მმართველობის პროგრამის მხარდაჭერით, ახორციელებს საინფორმაციო რეგიონულ კამპანიას საჯარო-კერძო დიალოგის ხელშეწყობის და არასამთავრობო სექტორის მუნიციპალური ბიუჯეტირების/მუნიციპალური დადგენილებების შემუშავების პროცესში ჩართულობის გაზრდის მიზნით.
საინფორმაციო კამპანიის ფარგლებში, 2023 წლის 20 სექტემბერს, პირველი შეხვედრა გაიმართა ქ. გორში წარმოდგენილ არასამთავრობო სექტორთან.
შეხვედრის პირველ ნაწილში მონაწილეები გაეცნენ პროექტის მიზნებს, ხარისხის შეფასების მექანიზმს და ნორმატიული აქტების შემუშავების პროცესში საჯარო-კერძო დიალოგის ხარისხის 2021-2022 წლის შეფასების შედეგებს, ასევე, განიხილეს/შეარჩიეს მუნიციპალური აქტები, რომელთა  შემუშავების პროცესშიც საჯარო-კერძო დიალოგის ხარისხის შემდეგი შეფასება უნდა განხორციელდეს.
შეხვედრის მეორე ნაწილი დაეთმო ტრენინგს - ბიუჯეტირების პროცესის თაობაზე. დამსწრე საზოგადოებამ მიიღო ინფორმაცია საბიუჯეტო ციკლის, მონაცემების ხელმისაწვდომობის,  სამოქალაქო სექტორის ჩართულობის ფორმებსა და ადგილობრივი თვითმმართველი ორგანოების როლის შესახებ.
რეგიონული საინფორმაციო კამპანიის ფარგლებში, IDFI, სექტემბერი-ოქტომბრის თვეებში, შეხვედრებს გამართავს ექვს მუნიციპალიტეტში - გორში, რუსთავში, ოზურგეთში, ზუგდიდში, ქუთაისსა და ბათუმში.
საინფორმაციო კამპანია ხორციელდება პროექტის „საჯარო და კერძო სექტორებს შორის დიალოგის ხელშეწყობა საქართველოში მონიტორინგისა და ცნობიერების ამაღლების გზით“ ფარგლებში.

The Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) with the support of USAID's Economic Governance Program is implementing a regional information campaign to promote public-private dialogue. The campaign's goal is also to increase the NGO sector engagement in the process in the local budgeting process.
As part of the information campaign, on September 20, 2023, the first meeting was held in Gori with the local NGO sector’s representatives.
In the first part of the meeting, participants became acquainted with the project's goals, the quality tracking mechanism, and the results the Assessment of the Quality of the Public-Private Dialogue in Preparation of Normative Acts - 2021-2022. They also discussed on municipal normative acts to be selected for the next assessment.
The second part of the meeting focused on training about the local budgeting process. Attendees received information about the budget cycle, forms of civil sector engagementt in this process and the role of local self-governing bodies in it.
Within the framework of Regional Campaign, IDFI will hold meetings in six municipalities: Gori, Rustavi, Ozurgeti, Zugdidi, Kutaisi, and Batumi during the months of September and October.
The information campaign is implemented as part of the project "Promotion of PPD in Georgia through monitoring and awareness raising".