საქართველოს საპარლამენტო ღიაობის 2017-2018 წლების სამოქმედო გეგმა დამტკიცდა
ღია და გამჭვირვალე მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭოს და საბჭოსთან არსებული საკონსულტაციო ჯგუფის წევრებმა საქართველოს საპარლამენტო ღიაობის 2017-2018 წლების სამოქმედო გეგმა დაამტკიცეს. გეგმა მომზადდა ევროკავშირისა (EU) და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერითა და IDFI-სთან თანამშრომლობით.
გეგმა ღია მმართველობის პარტნიორობის ხუთი ძირითადი პრინციპის (მოქალაქეთა ჩართულობა, ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა, პარლამენტის ანგარიშვალდებულება და საქმიანობის გამჭვირვალობა, ტექნოლოგიები და ინოვაციები) მიხედვით შექმნილ 28 ვალდებულებას მოიცავს რაც საქართველოს პარლამენტმა 2018 წლის ბოლომდე უნდა შეასრულოს.

The Permanent Parliamentary Council on Open and Transparent Governance and its Consultative Group approved Georgia’s 2017-2018 Parliamentary Openness Action Plan. The process was supported by European Union (EU) and United Nations Development Programme (UNDP) in cooperation with IDFI.
The plan includes 28 commitments derived from five core principles of the Open Government Partnership - citizen engagement, access to information, technology, innovation, accountability and transparency of the Parliament. The Parliament must fulfil these commitments by the end of 2018.