საქართველოს თავმჯდომარეობის წელი ღია მმართველობის პარტნიორობაში: გლობალური და ეროვნული შესაძლებლობები
5 აპრილი 2017
2017 წლის 5 აპრილს, თბილისში გაიმართა ღია მმართველობის პარტნიორობის (OGP) სამდივნოს დირექტორის ჯო პაუელისა და სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობის დირექტორის პოლ მაასენის შეხვედრა ღია მმართველობა საქართველოს ყველა დაინტერესებულ მხარესთან. შეხვედრამ შესაძლებლობა მისცა OGP-ის პროცესში ეროვნულ დონეზე ჩართულ ყველა დაინტერესებულ მხარეს - საქართველოს მთავრობას, პარლამენტს, თბილისის მერიას, არასამთავრობო და საერთაშორისო ორგანიზაციებს - ერთობლივად განეხილათ საქართველოს ხედვა, გეგმები და მოლოდინები 2017 წლის ოქტომბრიდან საქართველოს OGP-ის მმართველი კომიტეტის თავმჯდომარეობასთან დაკავშირებით.
შეხვედრა ჩატარდა ღია მმართველობა საქართველოს ფორუმის თანათავმჯდომარების - საქართველოს იუსტიციის სამინისტროსა და ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) ორგანიზებით, საქართველოს პარლამენტთან თანამშრომლობითა და ევროკავშირისა (EU) და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით.

The Georgia Chair Year of the Open Government Partnership: Opportunities for Global and Domestic Leadership
5 April 2017
On April 5, 2017, national stakeholders of the Open Government Georgia met with the Open Government Partnership (OGP) Support Unit Deputy Director Joe Powel and Director for Civil Society Engagement Paul Maassen. The meeting was to discuss Georgia’s vision, plans and expectations as the country assumes the chairmanship of the Open Government Partnership (OGP) Steering Committee in October 2017.
The meeting was organised by the co-chairs of the Open Government Georgia Forum – the Ministry of Justice of Georgia and Institute for Development of Freedom of Information (IDFI), in cooperation with the Parliament of Georgia and with support from the European Union (EU) and United Nations Development Programme (UNDP).