საქართველოს პარლამენტმა ღია პარლამენტის სამოქმედო გეგმის 2017 წლის შედეგები შეაჯამა
საქართველოს პარლამენტმა 2017 წლის ღია პარლამენტის სამოქმედო გეგმით გათვალისწინებული 24 ვალდებულებიდან 13 სრულად, ხოლო 11 კი ნაწილობრივ შეასრულა. 2017 წლის მიღწევებს შორისაა პარლამენტის წევრების ეთიკის კოდექსის ინიცირება და ელექტრონული პეტიციების სისტემის ამოქმედება. ღია პარლამენტის ვალდებულებების შესრულება 2018 წელს გაგრძელდება.
ღია პარლამენტის 2017 წლის სამოქმედო გეგმის განხილვა 5 თებერვალს გამართულ შეხვედრაზე შედგა. ღონისძიების ორგანიზატორი იყო საქართველოს პარლამენტი, ევროკავშირისა (EU) და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით და ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტთან (IDFI) თანამშრომლობით.

Georgian Parliament Summarized 2017 Implementation Results of the Open Parliament Action Plan
Georgian Parliament fully implemented 13 and partially 11 out of 24 commitments described in the Open Parliament Action Plan 2017, and will continue this successful work in 2018. Among other achievements, the Parliament has initiated the Code of Ethics of MPs and provided opportunities for citizens to submit e-petitions and e-legislative initiatives.
The implementation of the Open Parliament Action Plan was discussed at a specially convened meeting on 5 February 2018, organized by the Parliament of Georgia with support from the European Union (EU) and United Nations Development Programme (UNDP), in cooperation with the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI).