ყველაზე მაღალი ჩართულობის მქონე კანონპროექტის ინიციატორი სახელმწიფო უწყების გამოვლენა - დაჯილდოება
40-ზე მეტი საჯარო უწყებისა და კერძო სექტორის წარმომადგენელი შეიკრიბა ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) და USAID-ის პროექტის „მმართველობა განვითარებისთვის საქართველოში“ (G4G) მიერ ორგანიზებულ „საქართველოში საჯარო და კერძო სექტორებს შორის დიალოგის ხარისხის შეფასების მეორე წლიური ანგარიშის“ პრეზენტაციაზე.
ღონისძიების დასასრულს გაიმართა გამარჯვებული კანონპროექტის (მისი ინიციატორი საჯარო უწყების) დაჯილდოების ცერემონიალი. წელს ჯილდო გადაეცა ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს კანონის პროექტის „საქართველოს სივრცითი მოწყობისა და მშენებლობის კოდექსი“ შემუშავების პროცესში კერძო და საჯარო სექტორებს შორის დიალოგის მაღალი ხარისხით უზრუნველყოფისთვის.

Public-Private Dialogue Quality Tracking in Georgia Award Ceremony of State Agency with the Highest Degree of Private Sector Involvement in their Draft Laws
More than 40 representatives from public and private sector gathered at the presentation of the annual assessment report of the quality of dialogue between public and private sectors in Georgia. The event was hosted by IDFI and USAID program - Governing for Growth (G4G).
The event was finalized with an award ceremony. The award was handed to the Ministry of Economy and Sustainable development, for ensuring high degree of PPD in the process of elaborating draft law on Spatial Planning and Construction.