IDFI აცხადებს კონკურსს ანალიტიკოსის პოზიციაზე, რომლის მთავარი ფუნქცია საჯარო ფინანსებისა და სახელმწიფო შესყიდვების ეფექტურ და გამჭვირვალე განკარგვასთან დაკავშირებული საკითხების ანალიზი/შეფასებაა.
ანალიტიკოსის ფუნქციები ითვალისწინებს:
- საჯარო უწყებების მონაცემების ანალიზი და დამუშავება;
- ანალიტიკური სტატიებისა და კვლევითი ანგარიშების მომზადება შემდეგ საკითხებზე: სახელმწიფო შესყიდვები, საჯარო ფინანსების განკარგვა, სახელმწიფო პროგრამების/პროექტების მიმდინარეობა და ა.შ.;
- საჯარო მმართველობის პრობლემებთან დაკავშირებული ახალი თემების/საკვლევი მასალის მოძიება/ინიცირება;
- საჭიროების შემთხვევაში, პროექტით გათვალისწინებული სხვადასხვა ადმინისტრაციული აქტივობების შესრულება.
განათლება და უნარები:
- მაგისტრის ხარისხი შემდეგ სპეციალობებში: ჟურნალისტიკა, პოლიტიკური მეცნიერებები, ეკონომიკა, სახელმწიფო მართვა, სამართალი და/ან სამუშაოს შესაბამის სხვა სფეროში;
- ანალიტიკური/საგამოძიებო სტატიების წერის მინიმუმ 2 წლიანი გამოცდილება;
- სასურველია საჯარო უწყებების ღია მონაცემების ბაზებთან და სხვადასხვა სამთავრობო პლატფორმებთან მუშაობის გამოცდილების ქონა;
- მნიშვნელოვანია, კარგი წერილობითი კომუნიკაციის უნარი ინგლისურ და ქართულ ენაზე;
- საოფისე პროგრამების ცოდნა;
- გუნდური მუშაობის უნარი;
- ორგანიზებისა და დროის მართვის უნარი;
- დაძაბულ გარემოში მუშაობის უნარი.
დაინტერესებულმა კანდიდატებმა 25 თებერვლამდე [2019] უნდა გამოაგზავნონ: CV და მაქსიმუმ 3 ანალიტიკური ნაშრომის ბმული შემდეგ ელ-ფოსტაზე: vacancies@idfi.ge
წერილის სათაურში, გთხოვთ მიუთითოთ ვაკანსიის დასახელება - ანალიტიკოსი. დავეკონტაქტებით მხოლოდ შერჩეულ კანდიდატებს.
ვაკანსია გამოცხადებულია პროექტის „კარგი მმართველობის გაძლიერება საქართველოში“ (3G) ფარგლებში [2019-2021], რომელიც ხორციელდება IDFI-ის მიერ გლობალური საქველმოქმედო ორგანიზაცია Luminate-ის ფინანსური მხარდაჭერით.

Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) is pleased to announce a contest for the position of Analyst, who will be responsible for analyzing/assessing issues related to effective and transparent management of public funds and state procurement.
Main Duties:
- Analyzing and processing public data of public institutions;
- Preparing analytical articles and studies on issues of public procurement, management of public funds, implementation of government programs/projects, etc.;
- Identifying new research topics on good governance related issues;
- In case of necessity, performing various project-related administrative tasks.
Education and Qualifications:
- Master’s Degree in journalism, political sciences, economics, public administration, law and/or other relevant fields;
- At least two years of experience of writing analytical/investigative articles;
- Proven experience of working with datasets of public institutions and various government platforms will be considered an asset;
- Excellent command of written English and Georgian languages is crucial;
- Excellent computer skills;
- Ability to work in a team;
- Excellent organization and time management skills;
- Ability to work under pressure.
Interested candidates should submit their CVs and links to a maximum of 3 analytical articles written by them to: vacancies@idfi.ge by February 25, 2019.
In the subject note, please, indicate the job title: Analyst. Only short-listed candidates will be contacted.
The vacancy is announced as part of the project Good Governance for Georgia (3G) [2019-2021], implemented by IDFI with the financial support of Luminate, a global philanthropic organization.