საქართველოს ღია პარლამენტის სამუშაო ჯგუფი
კოალიციური საქმიანობა | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა 15 ოქტომბერი 2015
პროექტის „ღია მმართველობის პარტნიორობის (OGP) ინიციატივაში საქართველოს პარლამენტის ჩართულობის მხარდაჭერა“ ფარგლებში შეიქმნა საქართველოს პარლამენტის ინტერფრაქციული ჯგუფი და არასამთავრობო და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებისაგან დაკომპლექტებული საქართველოს ღია პარლამენტის სამუშაო ჯგუფი. დასახელებული პროექტის ფარგლებში IDFI არის ინტერფრაქციული ჯგუფის და საქართველოს ღია პარლამენტის სამუშაო ჯგუფის საქმიანობის მხარდამჭერი, ამავდროულად, IDFI არის საქართველოს ღია პარლამენტის სამუშაო ჯგუფის საქმიანობის კოორდინატორი.
ინტერფრაქციული და ღია პარლამენტის სამუშაო ჯგუფების მიზანია ხელი შეუწყონ საქართველოში ღია პარლამენტის განვითარებას და მოქალაქეების ჩართულობას საკანონმდებლო ორგანოს საქმიანობაში. კერძოდ, ჯგუფი მუშაობს ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა საქართველოს ღია პარლამენტის სამოქმედო გეგმის მომზადება, საჯარო კონსულტაციების წარმართვა საქართველოს ღია პარლამენტის სამოქმედო გეგმის დასასრულებლად, საზოგადოების ცნობიერების ამაღლების კამპანიის დაწყება ა.შ.