ღია მმართველობის პარტნიორობამ თბილისში ჩატარებული კონფერენციის სრული ვიდეო ჩანაწერი გამოაქვეყნა
14-15 სექტემბერს, თბილისში, საქართველოს პარლამენტის სასახლეში ჩატარდა ღია მმართველობის პარტნიორობის (OGP) საკანონმდებლო ღიაობის სამუშაო ჯგუფის ორდღიანი კონფერენცია სახელწოდებით: ,,ღიაობის ვალდებულება: პარლამენტის სამოქმედო გეგმები, სტანდარტები და მეთოდები" (Committing to Openness: Parliamentary Action Plans, Standards, and Tools). კონფერენცია შედგა ღია მმართველობის პარტნიორობის მსოფლიო საკანონმდებლო ღიაობის კვირეულის (GLOW) ფარგლებში. მასში მონაწილეობას 32-მდე ქვეყნის უცხოელი დელეგატი, საქართველოს პარლამენტისა და მთავრობის წარმომადგენლები, საქართველოში არსებული საერთაშორისო ორგანიზაციებისა და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები იღებდნენ.
დაინტერესებული პირებისთვის, რომელთაც ვერ მოახერხეს აღნიშნულ ღონისძიებაზე დასწრება, ღია მმართველობის პარტნიორობა აქვეყნებს კონფერენციის სრულ ვიდეო ჩანაწერს, სადაც მოცემულია ყველა პანელური დისკუსიებისა და მოხსენებების ჩანაწერი ინგლისურ ენაზე.
კონფერენციას ორგანიზებას უწევდა: საქართველოს პარლამენტი, OGP-ის საკანონმდებლო ღიაობის სამუშაო ჯგუფი (ეროვნულ-დემოკრატიული ინსტიტუტი (NDI) და ჩილეს კონგრესი), გაეროს განვითარების პროგრამა (UNDP), ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი (IDFI), აშშ-ს საერთაშორისო დახმარების სააგენტო (USAID), ევროკავშირის წარმომადგენლობა საქართველოში (EU), გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება და საერთაშორისო გამჭვირვალობა საქართველო.

On September 14-15, Meeting of the Open Government Partnership's Legislative Openness Working Group was held in the palace of the Parliament of Georgia in Tbilisi. The two day conference - "Committing to Openness: Parliamentary Action Plans, Standards, and Data" was a part of the OGP Global Legislative Openness Week (GLOW). In addition to the representatives of the legislative and executive bodies of Georgia, representatives of international organizations and NGOs located in Georgia, participants had come together from more than 32 countries of the OGP.
In relation to this event, OGP has released the video records of the conference for those who were not able to attend the conference. Via the link mentioned above, it is possible to watch the panel discussion and speeches in English.
It should be mentioned that the conference was organized by: the Parliament of Georgia, OGP Legislative Openness Working Group (NDI and the Congress of Chile), UNDP, Institute for Development of Freedom of Information (IDFI), USAID, EU representation to Georgia, GIZ and Transparency International – Georgia.