ღია მმართველობის პარტნიორობის (OGP) რეგიონული შეხვედრა დუბლინში
8-9 მაისს ირლანდიაში, დუბლინში გაიმართება ღია მმართველობის პარტნიორობის რეგიონული შეხვედრა. შეხვედრაზე დასწრება შეუძლიათ ღია მმართველობის პარტნიორობის წევრი ან წევრობის კანდიდატი ევროპული ქვეყნების მთავრობების, არასამთავრობო, საერთაშორისო, რეგიონული და მულტილატერალური ორგანიზაციების, ბიზნეს-გაერთიანებებისა და აკადემიური წრეების წარმომადგენლებს. ღონისძიება ასევე ღიაა მედიისთვის.
ღონისძიება მნიშვნელოვან პერიოდს ემთხვევა – ევროპის 20-მდე სახელმწიფო სამოქმედო გეგმის შემუშავების პროცესშია. დუბლინის შეხვედრა ბრწყივნალე შესაძლებლობაა მინისტრებისთვის, სხვა თანამდებობის პირებისა და სამოქალაქო საზოგადოებისთვის, ერთმანეთს გაუზიარონ იდეები იმისთვის, რომ ღია მმართველობის პარტნიორობის სამოქმედო გეგმა გახდეს უფრო ამბიციური, რელევანტური და ქმედებაზე ორიენტირებული.
მონაწილეებმა თავად უნდა უზრუნველყონ მგზავრობისა და ცხოვრების ხარჯები. შეხვედრის დღეებში ლანჩი უზრუნველყოფილი იქნება.
ღონისძიებას უმასპინძლებს საზოგადოებრივ-სახელმწიფო ხარჯებისა და რეფორმების დეპარტამენტი (Department of Public Expenditure and Reform). შეხვედრა ორდღიანია და შედგება პლენარული სხდომისგან და მცირე სამუშაო ჯგუფებში მუშაობისგან. დღის წესრიგი მოგვიანებით გახდება ხელმისაწვდომი.
გთხოვთ დარეგისტრირდეთ ამ ბმულზე. თუკი დასწრების მუსრველთა რაოდენობა დაშვებულს გადააჭარბებს, მოხდება გამჭვირვალე შერჩევის პროცესი. გთხოვთ, გაითვალისწინოთ, რომ ზოგიერთ დელეგატს შესაძლოა დასჭირდეს ვიზა. სავიზო აპლიკაცია დუბლინში გამომგზავრებამდე 6-8 კვირით ადრე უნდა ჩაბარდეს.
მთავრობის წამომადგენლები უნდა დარეგისტრირდნენ ცალკე, შემდეგ ელ-ფოსტაზე:ogpdublin2014@per.gov.ie.სხვა დანარჩენი მსურველი კი ამ ბმულზე.

OGP Europe Regional Meeting in Dublin
The Open Government Partnership (OGP) Regional Meeting for Europe will take place in Dublin on 8-9 May 2014.
This event is open to official delegates from European countries currently participating or considering future participation in the OGP, representatives of civil society and non-governmental organisations, representatives of international, regional and multilateral organisations, the business community, and the academic community. This event is also open to media.
The event comes at an important time for OGP in Europe. Over 20 countries from the region are currently developing new open government reform commitments as part of their OGP Action Plans. The Dublin meeting provides an exciting opportunity for Ministers, officials and civil society to exchange ideas on how to make the new OGP Action Plans ambitious, relevant and action orientated.
Participants are responsible for bearing the costs of flights and accommodation and no funding is available from the Irish Government in this regard. Tea, coffee and buffet lunches will be provided at the conference venue on both days.
The conference, hosted by the Department of Public Expenditure and Reform, will be a 2-day event consisting of plenary and working group/break-out sessions, with a balance of civil society representatives and government officials from across Europe. The Agenda will be made available in due course.
Please register your interest in attending here. If the event is over-subscribed a transparent selection process will take place. Please note that some delegates may require a visa for entry to Ireland and visa applications should be submitted at least 6-8 weeks in advance of travel to Dublin.
Government representatives should email ogpdublin2014@per.gov.ie seperately to register for the event. All others should register here.