სამედიცინო საქმიანობის სახელმწიფო რეგულირების სააგენტოს ვებ-გვერდის მონიტორინგი
სიახლეები | ინტერნეტი და ინოვაციები | პუბლიკაციები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა | სტატია 17 ნოემბერი 2011
სამედიცინო საქმიანობის სახელმწიფო რეგულირების სააგენტოს  ვებ-გვერდის მონიტორინგი
2011 წლის 16 ნოემბერს  პროექტ - "საქართველოს საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგის" ფარგლებში IDFI-ს ექსპერტთა ჯგუფმა განახორციელა  სამედიცინო საქმიანობის სახელმწიფო რეგულირების სააგენტოს  ოფიციალური ვებ-გვერდის (www.rama.moh.gov.ge) ინფორმაციული გამჭვირვალობისა და ელექტრონული მმართველობის (ინფორმაციის ელ-ხელმისაწვდომობის და ტექნიკური გამართულობის) ხარისხის მონიტორინგი.
სამედიცინო საქმიანობის სახელმწიფო რეგულირების სააგენტოს ოფიციალური ვებ-გვერდი გაუმართავია, როგორც ინფორმაციული შიგთავსის, ასევე ტექნიკური პარამეტრების მხრივ, რის გამოც შეუძლებელია ვებ-გევრდის საინფორმაციო გამჭვირვალობისა და ტექნიკური პარამეტრების შეფასება.
IDFI-ს შეფასებითი პარამეტრების საქართველოს სამედიცინო საქმიანობის სახელმწიფო რეგულირების სააგენტოს  ოფიციალური ვებ-გვერდის

Monitoring of web-page of State Regulation Agency for Disease Control and Public Health
On November 16, 2011 IDFI expert team has conducted information transparency and e-Governance (e- Accessibility and technical operability) monitoring of official web page of State Regulation Agency for Disease Control and Public Health (www.rama.moh.gov.ge) within the framework of the project “Monitoring of Information (Internet) Resources of Public Authorities of Georgia“.
the rating of the official web-page of State Regulation Agency for Disease Control and Public Health is unable for assessment according to both e-Accessibility (informational) and technical operability content errors.
According to assessment parameters State Regulation Agency for Disease Control and Public Health web-page amounted: